Форум Муза - And it's all about the books ...

Кой е онлайн?
Общо онлайн са 5 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 5 Гости :: 1 Bot

Нула

Най-много потребители онлайн: 468, на Сря Ное 10, 2010 8:49 pm
Top posters
Дийдра (4000)

Raven (3260)

djenitoo (2869)

Alex (2308)

Topcho (2071)

Zhu (1253)

krasy (1195)

PlamS (1162)

gabolinno (977)

Ellendary (946)

You are not connected. Please login or register

Муза » Начало » Кой съм аз? » Дневници » Riddle .

Riddle .

Иди на страница : 1, 2  Next

Go down  Съобщение [Страница 1 от 2]

1 Riddle . on Чет Сеп 30, 2010 8:13 pm

Riddle

Прохождащ
Прохождащ
Моят дневник. = )

Последната промяна е направена от Riddle на Пон Окт 25, 2010 10:02 pm; мнението е било променяно общо 1 път

2 Re: Riddle . on Чет Сеп 30, 2010 9:31 pm

Riddle

Прохождащ
Прохождащ
Госпожата по английски ни разказваше за екскурзията й в Ирландия. Да де, то е някакъв учебен курс, но пак си е като екскурзия.
И просто нямам думи колко хубаво и привлекателно изглежда тази държава.
Всичко било зелено, наститено зелено, все едно че току - що е валял дъжд, в града нямало блокове като нашите комунистически сиви грозни тухли, ами само къщи, и освен това имало национален парк, в който свободно се разхождали различни животни (е, и зад огради и такива неща от време на време, например имаше някаква дива котка, сега не се сещам точно каква, тя няма как да е на свобода xD)
Просто.. толкова ще е страхотно. Винаги съм харесвала Ирландия, Шотландия и Англия. Много са привлекателни. Като ги чуя, и сърцето ми трепва направо.
А да не говорим какви са университетите в Шотландия -
http://www.physics.gla.ac.uk/ppt/images/mainbuilding.jpg
Би било хубаво да те заобикаля подобна обстановка XD Да учиш в катедрала, да гледаш през прозореца на Хари Потър и да обядваш под дървото на Мортиша Адамс.
С това не искам да засенча любовта към собствената ни държава и забележителностите й, защото тя наистина е великолепна, и има хиляди, хиляди неща, които заслужават възхита и т.н.

Ще ми се денонощието да бе по - дълго с пет часа. Така след всичките ангажименти щяхме да имаме повече свободно време.

3 Re: Riddle . on Съб Окт 02, 2010 1:33 am

Riddle

Прохождащ
Прохождащ
От всичко на този свят едно от нещата, които най - много мразя, е лова.
Когато не е за да се изхранваш, защото за тогава просто си се подразбира. ; )
Всъщност е едно съвсем ненужно убийство - няма никаква ползва от него - това е просто задоволяване на мъжкото им его и на първичните им животински инстинкти. Голям кеф, да убием нещо. Сега ставаме много важни и велики, просто сме същински герои. Веднъж с баща ми гледахме един научнопопулярен канал и някакъв човек застреля един хубав тигър просто ей така. Щото бил ловец и това е спорт. И баща ми се изрази много правилно (ще изпусна вулгарната част): "И какъв е смисълът от това убийство? Просто отиде и го гръмна. Един хубав, млад, величествен тигър, да ти се пълни душата като го гледаш. Здрав, силен, в разцвета на силите си."
И е точно така. Аз не знам как може един човек да се наслаждава от убийство. Горкото животно. ...... Или пък онова с тюлените, просто нямам думи. Там вече е извратено. Дето ги удряха с крикове или нещо такова. Там вярно трябва да имаш някакво психично разтройство. Не знам какъв трябва да е един човек, за да се радва как едно животно се гърчи, пищи от болка и става на пихтия. Определено няма да е с всичкия си.
Та, днес мислих и за друго. Ако можех да избера да се върна във времето да видя само една епоха и народ от миналото, кои щях да избера (става въпрос само да ги видя; не да участвам в живота там, за да не стане времеви парадокс); и стигнах до извода, че не мога да реша. Просто съм човек, на когото му е интересна всяка една част от историята на планетата ни. Може би щяха да са по - древните времена, защото колкото по - отдалечено е събитието, толкова по - неизвестно е за мен. Да, ала бих желала да видя и среновековните принцове, принцеси и замъци, защото са досущ като фантастични герои от приказките!! <3
Като ходихме на Перперикон, ни разказаха за ритуал, който се върши в една от стаите. Не го помня с подробности, но като цяло всичко е било толкова мистично - самата церемония, обстановката, хората. Сякаш си в книга за магьосници, феи и разни такива. Изглежда много интересно..
А там аз едва се сдържах да не ревна. Просто ми стана толкова зле, като разбрах, че плочките, запазили се от римско време, само за 5 години са разрушени от туристи! Ами тогава по - добре да си остане закопано. Хората трябва да се научат да пазят!
А леля ми си беше купила една много интересна книга за изчезналите цивилизации. Просто беше толкова възхитително. Гледах снимки на разни статуетки и подобни - толкова древни, мистериозни, да те обземе страхопочитание като ги гледаш.

"Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog it's too dark to read." ~Groucho Marx

4 Re: Riddle . on Съб Окт 02, 2010 4:44 pm

Riddle

Прохождащ
Прохождащ