Кой е онлайн?
Общо онлайн са 8 потребители: 1 Регистриран, 0 Скрити и 7 Гости :: 2 Bots

kostilka

Най-много потребители онлайн: 468, на Сря Ное 10, 2010 8:49 pm
Top posters
Дийдра (3876)

Raven (3250)

djenitoo (2868)

Alex (2308)

Topcho (1931)

Zhu (1253)

krasy (1195)

PlamS (1162)

gabolinno (977)

Ellendary (946)

Top posting users this month
angelina4455

kostilka

Дийдра

Topcho

radost123

iliapi

You are not connected. Please login or register

» Книги » Ревюта » Ревю:Ангелска кръв -Налини Синг

Ревю:Ангелска кръв -Налини Синг

Предишната тема Следващата тема Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

Paris_love

Новочетящ
Новочетящ

Издателство: Егмонт
Година на издаване :2016г
Корици:меки
Брой страници 432
Цена 16.90лв
Резюме:

В играта на архангелите смъртните плащат цената…
В един свят на красота и жажда за кръв, в който ангели властват над вампири и смъртни, ловецът Елена трябва да намери архангел предател. Това е задача, с която малцина биха се нагърбили, но за пленителната млада жена няма невъзможни неща. Особено когато поръчението идва от загадъчния Рафаел – смъртоносно същество, отбягвано от всички. Елена знае, че провалът не е вариант, дори мисията й да е невъзможна. Скоро обаче красивата жена открива, че стои на ръба на бездна. Кошмарът на зверските убийства, пред които е застанала, не може да се сравни с ужаса, който изпитва пред насладата от докосванията на Рафаел. Защото, въпреки че привличането между двамата не може да бъде спряно, тя не е сигурна, че е готова да плати цената за него.

Авторката е изградила един доста различен , но и реалистичен свят , в който ангелите в повечето случаи не са от добрите ,а вампирите живеят свободно сред хората и са подчинени на ангелите , а архангелите  са на върха в йерархията.Съществуват и ловците от Гилдията  , който се нагърбват с тежката задача да хващат нарушителите или в случая избягалите вампири.
Елена  - тя има уникална дарбата  и надушва вампирите , което я прави и най добрия ловец от Гилдията.   Изцяло отдадена  е на работата си и  не се спира пред нищо ,за да постигне целите си ,  но с последната си мисия  ще срещне известни затруднения.В началото на книгата не се разкриват много детайли около миналото на Елена , но с течение на времето се оказва ,че тя  е преживяла доста чудовищни неща и това несъмнено е оставило отпечатък в съзнанието й.От семейството й единствено баща й  и сестра й са  живи , но той е последния човек , с който тя би желала да има някакъв контакт , тъй като преди години  се е отрекъл от нея заради способностите й , а сестра й също не желае да поддържа контакт с нея.За щастие Елена е намерила ново семейство в Гилдията , където се чувства в свои води заобиколена от най-добрата си приятелка Сара и Ранзъм ,който също и е само приятел.Това са хората , на които може да се обади за помощ по всяко време и те веднага да се отзоват.
Рафаел е архангел -едно от най могъщите същества и управлява цяла Северна Америка.Трябва да призная ,че тази организация на управление ми беше доста странна в началото , а и обикновените хората се оказаха доста ниско в йерархията.Естествено Рафаел е изключително красив и магнетичен и същевременно доста властен и студен на моменти. Той умее да прониква в съзнанието на Елена и да провокира еротични мисли в главата  й , а това прави нещата още по трудни за нея.Естествено наблегнато е на сексапила на Рафаел, но също така има доста описания на изящните му крила , а на мен някак си ми  е трудно да се го представя с едни огромни крила по време на някакви секс сцени например.Просто крилатите човечета не се вписват в идеала ми за сексапил :Д Но пък в очите на Елена той е пълното съвършенство.
Рафаел разполага с 7 пазителя ,които образуват кръга на седмината  и те са се посветили изцяло на това да бранят и защитават живота на архангела.
Дмитрии е древен вампир , който умее да издава уникално омайващ аромат и да привлича жените.Първоначално той не гледа с особено добро око на Елена , а след едни определени събития дори е готов да я разкъса на парчета.Но Рафаел издава заповед тя да не бъде наранявана и всеки е длъжен да се съобрази с думата му.Изумително е колко предан и верен е един вампир на своя господар и макар Дмитрии да е свободен да изрази мнението си , в крайна сметка накрая всичко е в ръцете на Рафаел.
Още един образ , който много ми допадна е Илиум - той е ангел , но интересното при него е че крилата му са сини.И аз бях доста учудена в началото , а и при всяка своя поява на публично място той се оказва голяма атракция за хората.Също като Дмитрии и той е пример за вярност към господаря си, дори жертва живота си ,за да спаси Елена.
Няма как да не спомена Михаела ,която дълго време е имала любовна връзка с Юръм и също е доста силен архангел ,но всъщност тя не е способна да обича никои друг освен себе си.В своите любовници тя вижда единствено изгодата ,която би могла да получи.Още когато тя вижда Елена за първи път , усеща че между тях с Рафаел има нещо и е готова веднага да нападне и унищожи Елена.За нея тя е една нищожна смъртна , която е лесно заменима и не означава нищо, но за щастие за Рафаел нещата седят по доста по-различен начин.Въпреки силата и властта ,които Михаела притежава , тя се чувства истински изплашена и застрашена , когато Юръм идва за нея и е готов да я убие.В крайна сметка Михаела не се превърна вв моя любимка , но се оказа интересен образ , който в последствие може би ще се развие.
Сюжетът на книгата естествено се върти около любовната история примесена със сексуалните преживявания на героите.
Наблюдават се и  доста кървави сцени и жестоки описания на жертвите на Юръм.От могъщ архангел той се превръща в още по-могъщо чудовище , което сее само смърт и разруха .
На моменти в книгата имаше някои неясноти ,които може би ще се разкрият в следващите части на поредицата.Доста неща бяха само загатнати , а около Елена и семейството й има доста тайни.
Финалът на книгата ме остави доста изненадана ,не бях очаквала да се случи точно това и дори не разбрах как така стана, а и честно да си призная не усетих кога Елена и Рафаел успяха да се влюбят.Не усетих особено голяма тръпка между тях и не успяха да се превърнат в някоя от любимите ми двойки от книги.
Цялостната ми оценка за книгата е ,че със сигурност съм чела и доста по -интересни книги и тази може би не  е след любимите ми , но не съжалявам ,че я прочетох , тъй като ми беше интересна и даде един по-различен поглед върху отношенията между хора , ангели , вампири и архангели, а и досега не бях чела книга с всички тези същества заедно.
Силно се надявам от Егмонт да издадат и другите части от поредицата ,който са доста впечатляваща бройка - за сега книгите са общо 9, а и определено има какво да се случва , тъй като в тази първа книга доста от нещата са само загатнати, така че интересното предстои.

http://booumouse.blogspot.bg/

Topcho

Творец на форума
Творец на форума
Благодаря за ревюто :) Още преди 4 години, когато започнах да блогвам, името и поредицата на авторката ми направиха впечатление, защото често и с хубаво се споменаваха из англоезичните блогове. После обаче я забравих и сега се изненадах, когато я видях преведена на български.

Йерархията наистина звучи странно, но аз съм на мнение, че дори и най-шантаво изглеждащото нещо може да се получи добре, ако към него са приложени логика и старание. Изглежда има доста интересни герои и история, макар че поне за мен е жалко, че май връзката между главните герои е изградена повече върху еротика, а не върху обич. Нямам нищо против еротиката, но предпочитам освен нея нещата да са по... почувствани.

Ако имам възможност ще погледна книжката, но засега няма да ми е в челните позиции в списъка :)

http://topchochanbooks.blogspot.com/

Paris_love

Новочетящ
Новочетящ
Да , така е наистина връзката между главните герои някак не беше представено много правдоподобно поне за мен ,дори и Рафаел като главен герой не ми стана голям любимец.Май симпатизирах повече на второстепенните герои и точно затова ще ми е интересно какво ще стане в следващите книги :)

http://booumouse.blogspot.bg/

Topcho

Творец на форума
Творец на форума
О, това за мен е класически сценарий - да си харесам второстепенни герои. Особено в поредици, където всяка книга се върти около един герой (като БЧК например) и историята му, и точно поради тази причина продължавам с поредицата. Бтв, тази поредица такъв тип ли е?

http://topchochanbooks.blogspot.com/

Sponsored content

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]