Кой е онлайн?
Общо онлайн са 7 потребители: 1 Регистриран, 0 Скрити и 6 Гости :: 2 Bots

kostilka

Най-много потребители онлайн: 468, на Сря Ное 10, 2010 8:49 pm
Top posters
Дийдра (3876)

Raven (3250)

djenitoo (2868)

Alex (2308)

Topcho (1931)

Zhu (1253)

krasy (1195)

PlamS (1162)

gabolinno (977)

Ellendary (946)

Top posting users this month
angelina4455

kostilka

Дийдра

Topcho

radost123

iliapi

You are not connected. Please login or register

» Книги » Ревюта » Ревю:Изчезналият герой- Р.Риърдън

Ревю:Изчезналият герой- Р.Риърдън

Предишната тема Следващата тема Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

Paris_love

Новочетящ
Новочетящ
Ревю:Изчезналият герой- Р.Риърдън

Издателство:Егмонт
Година на издаване:2011
Поредица:Героите на Олимп
Корици:твърди
Брой страници 576
Цена:19.90лв
Резюме:
Eдно петнайсетгодишно момче се събужда без спомени в училищен автобус, пълен с тийнейджъри на екскурзия. Няма минало, но очевидно си има гадже на име Пайпър и най-добър приятел смешник, който се казва Лио.
Когато странна буря отприщва група страховити създания срещу него и приятелите му, а после и една хвърковата колесница ги отнася на място, наречено лагера на нечистокръвните, той се надява да научи кой е и защо има способността да призовава мълнии и да контролира ветровете...

Ще започна с това ,че не знам защо толкова време съм отлагала досега си с таланта на Р. Риърдън и невероятния свят , който той е изградил.Както разбирате това е първата книга от автора , която чета и тотално бях омагьосана и ако имах време бих я прочела от корица до корица без да я оставям.Авторът изгражда един напълно нов свят ,който те кара да забравиш действителността и са се потопиш в приключенията с Джейсън , Лио и Пайпър

Много ми хареса и чувството за хумор , което Р.Риърдън е вложил в книгата - множеството шеги между приятели  , забавната светлина, в която са представени някой от героите -Еол е синоптик и съобщава промените във времето на всеки 12 мин. и това че успяват да намерят по нещо забавно дори и в тежките ситуации.Няма как да не спомена и тренер Хедж  ,чието любимо обръщение беше "бухтички" и който винаги беше готов за битки.Много се забавлявах с него.
"Значи си имаме работа с великани , които ще ни целят с планини, дружелюбнивълчици,които ще закусят с нас , ако ги разочароваме , и зли кафе напитки.Предполагам ,че сега е моментът да ви разкажа за моята луда бавачка."

Структурата на книгата е изградена така, че се редуват гледните точки на тримата главни героя.Виждаме  какво става в съзнанието им , какви мисли им се въртят и какви са страховете им .Също така имаме възможността да проследим  действието от три различни гледни точки без да пропускаме нищо.

А сега нека се запознаем с нашите герои :)

Джейсън -Появил се в лагера на нечистокръвните и без никакви спомени той е обгърнат в мистерия.Личи си ,че  е силен и има лидерски способности, но липсата на всякакви спомени му тежи твърде много.Той не знае кой е от къде идва и за какво е предопределен.Когато разбира ,че трябва да поведе приятелите си на смъртоносна мисия се страхува ,че не е достатъчно силен да ги  защити и достатъчно смел ,за да се бори с богове , полубогове и всякакви създания.Освен това той харесва Пайпър , но се страхува да не я нарани ,  а и не знае кой и какво се крие в миналото му.

Лио - той винаги е забавен и позитивен , хиперактивен и готов за подвизи.Неговата скритадарба го прави много специален и уникален.В началото той се страхува от нея, мисли си ,че му носи нещастие , но това е заложено в съзнанието му заради миналото предопределено от тъмните сили. Той носи вина дълбоко в себе си и докато не се отърси от нея няма да може да преоткрие новата си същност и да използва положителната страна на невероятната си дарба.С развитието на действието образът на Лио израства много.В началото той е твърде плах , страх го е да се довери на инстинктите си , не се чувства като истински герой и мисли ,че не е достоен да извърши подвиг. на моменти се чувства изолиран , неразбран или излишен виждайки близостта между Джейсън и Пайпър.Но след това той открива още един приятел в приключението под формата на дракон , вижда ,че може да е много полезен на приятелите си , че може да ги спаси в напечена ситуация и осъзнава ,че не само той  пази тайни от миналото и крие проблемите си от останалите.Всичко това му помага да се почувства като част от групата , за се почувства значим  и обичан от приятелите си.

Пайър -първоначално тя изглежда твърде крехка и невинна , но по нататък виждаме колко силна е всъщност.Нейната вътрешна болка се крие в това ,че се  чувства отхвърлена от баща си.Тя прави всичко възможно ,за да привлече вниманието му , но това само го отдалечава от нея още повече.Боговете си играят с нея и я изправят пред тежък избор между приятелите и баща й , тази тайна я разяжда отвътре.Освен това тя харесва Джейсън , но това ,че са били гаджета , първата им целувка и всички спомени се оказват просто една илюзия.Пайпър се чувства излъгана и наранена, но  в крайна сметка намира утеха и сили в приятелите си , осъзнава ,че тримата заедно са добър екип и могат да се справят с всичко.

И тримата герои ми станаха близки и се привързах към тях и приключенията им,но май Лио ми е любимец,  със страхотното чувство за хумор , непрестанни шеги и с неговата изобретателност и талант да поправи и изобрети всичко.
Трябва да призная ,че издателство Егмонт са свършили чудесна работа ,тъй като изданието е с твърди корици  и изглежда много красиво.

http://booumouse.blogspot.bg/

Дийдра

Админ
Админ
Чела съм само една книга на Риърдън,  но останах със същото впечатление, което ти споделяш за тази. Караш ме да искам да издиря второто приключение на Пърси, а имам изготвен книжен график за седмици напред :-D

Определено съм съгласна и за корицата. Това жив дракон ли трябва да е или механичен такъв?

https://www.facebook.com/SupernaturalBGFans

Paris_love

Новочетящ
Новочетящ
Ххахах това с графиците за седмици наред при мен се оказа ,че не върши работа -все запланувам някакви книги и накрая хващам нещо напълно различно.Колкото до Р.Риърдън определено смятам ,че си заслужава , а пък и книгата се чете бързо ,тъй като непрекъснато се случва нещо и докато се усетиш си прочел 100страници 050
Колкото до дракона -механичен е :)

http://booumouse.blogspot.bg/

Topcho

Творец на форума
Творец на форума
Йей, радвам се, че ти е харесала! yahoo И аз обожавам Риърдън. Смятах този месец да прочета Кръвта на Олимп, даже я сложих в платнената совешка подвързия, като знак за твърдото си намерение. Но... горе бяхте споменали нещо за читателски графици и тяхната им несъстоятелност? 453

http://topchochanbooks.blogspot.com/

Sponsored content

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]