Кой е онлайн?
Общо онлайн са 5 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 5 Гости :: 1 Bot

Нула

Най-много потребители онлайн: 468, на Сря Ное 10, 2010 8:49 pm
Top posters
Дийдра (3880)

Raven (3250)

djenitoo (2868)

Alex (2308)

Topcho (1932)

Zhu (1253)

krasy (1195)

PlamS (1162)

gabolinno (977)

Ellendary (946)

Top posting users this month
angelina4455

kostilka

Дийдра

Topcho

radost123

iliapi

You are not connected. Please login or register

» Начало » Конкурси и състезания » Архив (предизвикателства за книги) » Предизвикателство с "Двор от рози и бодли" от Сара Дж. Маас!

Предизвикателство с "Двор от рози и бодли" от Сара Дж. Маас!

Иди на страница : Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next

Предишната тема Следващата тема Go down  Съобщение [Страница 2 от 13]

Alex17

Преводач
Преводач
12.02. Как е оригиналното заглавие на втората книга от трилогията „Двор от рози и бодли“
"A Court of Mist and Fury]

http://readndwatch.blogspot.com/

neko

Сричащ
Сричащ
Дата: 12.02. Как е оригиналното заглавие на втората книга от трилогията „Двор от рози и бодли“?

Оригиналното заглавие на книгата е "A Court of Mist and Fury".

https://www.facebook.com/neko.anima/posts/1041574709219619

Cassey

Редовно четящ
Редовно четящ
Дата: 12.02. Как е оригиналното заглавие на втората книга от трилогията „Двор от рози и бодли“? написа:

A Court of Mist and Fury

blood_ties

Сричащ
Сричащ
Дата: 12.02. Как е оригиналното заглавие на втората книга от трилогията „Двор от рози и бодли“?

Оригиналното име е "A Court of Mist and Fury"

Конкурса споделен : https://www.facebook.com/bilqna.ludmilova/posts/1289477304402511?pnref=story

venitybs

Сричащ
Сричащ
Дата: 13.02. Какво мислите за това, че историята в „Двор от рози и бодли“ съчетава в себе си приказката за „Красавицата и Звяра“?

"Красавицата и Звяра" ми е една от любимите приказки. Много ми е любопитно как ще бъде пресъздадена. Това, че в историята на "Двор от рози и бодли" съчетава в себе си приказката за "Красавицата и Звяра" не ме отблъсква в никакъв случай. Даже напротив - още повече засилва интереса ми към книгата.

Paris_love

Новочетящ
Новочетящ
Дата: 13.02. Какво мислите за това, че историята в „Двор от рози и бодли“ съчетава в себе си приказката за „Красавицата и Звяра“?
Смятам ,че ще се получи една много интересна история примесена с любов, а това ,че се основава именно на Красавицата и звярът е още по хубаво :)Освен това като съдя по Островът на изубените и поредицата Лунни хроники -книгите основаващи се на приказки се получават доста успешно и именно приказките събуждат още по-голям интерес.

http://booumouse.blogspot.bg/

blood_ties

Сричащ
Сричащ
Едва ли има дете което да не обича тази приказка. На мен тя ми е една от любимите. Няма как да не се вълнувам да видя как се е получило в "Двор от рози и бодли" . Очаквам любов, приятелство и предизвикателство. Мисля, че е една много хубава приказка ще се превърне една много красива история.

rosi_rosi

Сричащ
Сричащ

Мисля че "Красавицата и Звярът" предлага възможност да се получи добро преплитане с друга история. Смятам, че ще се получи добро преплитане на елементи от приказката и от оригиналната история. :)

hrissiiiii

Новочетящ
Новочетящ
Досега не съм чела нищо подобно. Мисля, че ще ми е интересно да прочета подобно съчетание.

mockingjay

Преводач
Преводач
13.02. Какво мислите за това, че историята в „Двор от рози и бодли“ съчетава в себе си приказката за „Красавицата и Звяра“?
Може да ви се стори странно, но аз не обичам Дисни филмчетата, защото отраснах предимно с Том и Джери и игрални филми и затова съм предубедена преди да започна да чета такъв вид книги. Но пък Alex17 много я хвали, а с нея имаме еднакъв вкус. Извод : 50:50

http://scileshobbyzone.blogspot.bg/

neko

Сричащ
Сричащ

Приказките с които сме пораснали дават безкрайно поле за вдъхновение на мнозина автори. Мотивите от "Красавицата и звярът" се срещат и в други книги, като такава мога да посоча "Чудовищно" от Алекс Флин.Мисля, че тази приказка може да предложи добра основа за интересен роман.

Alice_Raven

Редовно четящ
Редовно четящ

По начало тази приказка много ми харесва. Възхищавам се на начина, по който авторката я е вплела във сюжета. Получил се е съвършен баланс между историята и замисъла на писателката. Още като малки сме чели "Красавицата и свяра" и тази приказка ни учи, че не винаги външността е важна. Важна е вътрешната красота. Това е според мен поуката, която всеки един подрастващ трябва да разбере чрез подобни книги.

megan5

Новочетящ
Новочетящ
Точно това ме привлече в книгата. "Красавицата и звярът" е една от любимите ми приказки, любимата ми анимация, само с игралните филми мисля, че не се справиха толкова добре.  Вплитането на магията под каквато и да е форма в книгите, винаги ме е привличало. Харесва ми това, че са използвани само мотиви от сюжета на "Красавицата и звярът", но има и нови идеи, които мисля, че си пасват с тази.

Последната промяна е направена от megan5 на Пон Фев 15, 2016 11:18 am; мнението е било променяно общо 2 пъти

Cassey

Редовно четящ
Редовно четящ
Дата: 13.02. Какво мислите за това, че историята в „Двор от рози и бодли“ съчетава в себе си приказката за „Красавицата и Звяра“? написа:

Надявам се авторката добре да я е пресъздала, понеже това е едина от любимите ми приказки. Надявам се че това което е добавила към класическата приказка само ще обогати цялата история.

Silviq Todorova

Прохождащ
Прохождащ
Много се радвам,че в книгата има мотиви от "Красавицата и Звяра",защото това ми е една от любимите книги още от дете.Ще ми бъде интересно как е пресъздадена в книгата самата история.

Sponsored content

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото  Съобщение [Страница 2 от 13]

Иди на страница : Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next