Latest topics
» Зад маската на дявола | Николай Пенчев (ревю)
Вто Сеп 19, 2017 4:05 am by kostilka

» Предавам нататък
Нед Юли 16, 2017 11:55 am by Topcho

» "Алиса и петък вечер" (ревю)
Вто Май 30, 2017 11:01 am by Дийдра

» Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги
Нед Май 07, 2017 11:11 pm by Mariq123

» Riddle .
Нед Май 07, 2017 11:08 pm by Mariq123

» Коментари на дневниците
Нед Май 07, 2017 11:03 pm by Mariq123

» СЪОБЩЕНИЯ
Нед Май 07, 2017 10:53 pm by Mariq123

» Последната империя | Брандън Сандерсън (ревю)
Сря Май 03, 2017 1:06 pm by radost123

» "Аз преди теб" - Джоджо Мойс
Вто Май 02, 2017 8:03 pm by gery777

» Nerve (ревю)
Чет Апр 27, 2017 10:12 pm by debora

Кой е онлайн?
Общо онлайн са 9 потребители: 2 Регистрирани, 0 Скрити и 7 Гости

hrissiiiii, kostilka

Най-много потребители онлайн: 468, на Сря Ное 10, 2010 8:49 pm
Top posters
Дийдра (3867)

Raven (3245)

djenitoo (2868)

Alex (2308)

Topcho (1917)

Zhu (1253)

krasy (1195)

PlamS (1162)

gabolinno (977)

Ellendary (943)

You are not connected. Please login or register

» Книги » Ревюта » Катя Милей - "Морето на спокойствието"

Катя Милей - "Морето на спокойствието"

Предишната тема Следващата тема Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

pav_st

Новочетящ
Новочетящ

Нека започна с трите корици, които видях на книгата. Вие също ще ги видите най- отдолу, най – много ми хареса нашата. Причината е много простичка – описва много по – добре книгата от останалите две. Когато видиш клавишите на пианото, първото нещо, което ти идва на ум са хармонията и спокойствието. Досещаш се за някакви определени тонове и акорди, които ти действат успокояващо, че успяваш по някакъв начин да се отърсиш от всички проблеми, мисли и всичко останало. Перличката стояща върху клавишите я свързах с чистотата. Нещо чисто и неопетнено. Това всичко ти навява разни мисли за книгата – Какво ли ще ми разкаже тя?

Когато я прочете и вие, ще разберете колко много ви е казала корицата, без дори да осъзнавате.

Сюжетът:

В началото, когато започнах да чета книгата бях страшно заинтригувана от предстоящата история. Събитията, които се случваха в началото малко или много загатваха все повече и повече. Успях да се потопя до такава степен в живота на персонажите,че станах част от живота им. Тъй като някои от вас сигурно са прочели резюмето на книгата или други ревюта - знаете малко или много,че историята и на Настя и на Джош е вълнуваща. Изпълнена е  с безброй възходи и падения, но много повече са паденията. Докато „летях” из листите на книгата, видях как Настя, Джош и дори Дрю се променят. С първите няколко страници си мислех,че историята ще е една, а те се оказаха много повече от една. Видях живота не само на главните герои, а и на няколко други второстепенни, но също важни лица. Книгата ми разкри много повече отколкото очаквах. Научих някои много важни за мен неща от нея. В момента стоя и се чудя какво още бих могла да ви загатна за „Морето на спокойствието” , но... просто не успявам да открия подходящите думи за това. Така че мисля да приключа до тук. Все пак трябва да ви стане интересна, за да можете и вие да я прочетете.

Героите:

Настя:

Тя е едно на пръв поглед обикновено момиче, макар и много по – различна от нормалните тинейджърки. Тя иска да бъде точно това, да бъде друга. Обличаща се винаги в черно – черен грим, червено червило, къси дрехи и високи токчета – типична готик мацка (поне в моите очи), всяваща усещането да искаш да си далеч от нея. Това си мислех в началото за нея. Но бях опровергана от авторката с течение на страниците. Преминала през едно огромно, живото – преобръщащо изпитание, тя става това,което не е. Животът е друг,  тя е друга. Но няма да ви казвам повече, понеже малко се отпуснах и ви разказах повечко, от колкото бях замислила първоначално. Оставям на вас да разберете повече за нея.

Джош

Изгубил всички, които обича, той мисли,че тегне някакво проклятие над него. Не иска нищо друго, освен да бъде сам. Освен Дрю и семейството му ( до някаква степен, макар че и тях не иска около себе си). Неговият живот е изпълнен с болка и ярост. Представата ми за него беше страшно променлива в началото. Той намира утеха единствено в дърводелството, това е неговият начин да се справи с болката от преживяното. Макар че следват още доста променливи, но няма да ви ги разкривам.

Дрю

За него няма да ви разказвам много, защото той е типичният  мъжкар. Но искам да ви кажа,че и вие в началото ще си помислите тъй, но това не е истинският Дрю. Иска ми се и вие да го види през очите на Настя, Джош, Сара и още няколко човека.

Страшно много ми допадна начина, по който авторката пише книгата. Написана е по интересен, вълнуващ и завладяващ начин. Различните гледни точки на персонажите, те карат да видиш през техните очи случващото се, както и техните спомени.  В момента, в който хванеш книгата, ти не само се потапяш в нея, но трудно ще изплуваш, докато не прочетеш и последната страница от нея.

С чисто сърце мога да ви кажа,не знам точно колко преди края на историята, аз плачех и четях. Тази история беше просто уникална. На моменти ми спираше дъха за секунди.  Единственото, което мога да ви кажа е, че краят й се променяше няколко пъти докато я четях. Книгата си заслужава четенето не на 100, а на 200%. Историята ще ви разтърси по един невероятен начин.

За това стига сте чели краткото ми, но от сърце написано ревю, а тичайте да си купите или да заемете от някоя приятелка книгата и да я прочете. Надявам се да ви помогне да откриете своето „Море на спокойствието”, както аз намерих своето.

Topcho

Творец на форума
Творец на форума
И на мен много ми хареса българската корица. Аз я разтълкувах по малко по-различен, макар и подобен начин :) Тази перличка на клавишите е уловена в момент на перфектен баланс, в момент на спокойствие. Но както виждаме, че някои от клавишите са натиснати и си представяме, че в момента се лее мелодия, то ясно е, че скоро ще бъде изкарана от равновесие. Така си представих и героите. Чела съм само безплатния откъс на сайта, и не мога да съм сигурна в преценката си, но реших, че поне в началото това "море на спокойствието" е само излюзорно, с бури под повърхността, и ще се развълнува доста преди героите наистина да постигнат мир.

http://topchochanbooks.blogspot.com/

pav_st

Новочетящ
Новочетящ
Определено книгата ще ти хареса, аз бях просто завладяна от нея. Когато ми върнат книгата (защото я дадох на една приятелка) мисля пак да си препрочета.

Sponsored content

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]