Latest topics
» Зад маската на дявола | Николай Пенчев (ревю)
Вто Сеп 19, 2017 4:05 am by kostilka

» Предавам нататък
Нед Юли 16, 2017 11:55 am by Topcho

» "Алиса и петък вечер" (ревю)
Вто Май 30, 2017 11:01 am by Дийдра

» Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги
Нед Май 07, 2017 11:11 pm by Mariq123

» Riddle .
Нед Май 07, 2017 11:08 pm by Mariq123

» Коментари на дневниците
Нед Май 07, 2017 11:03 pm by Mariq123

» СЪОБЩЕНИЯ
Нед Май 07, 2017 10:53 pm by Mariq123

» Последната империя | Брандън Сандерсън (ревю)
Сря Май 03, 2017 1:06 pm by radost123

» "Аз преди теб" - Джоджо Мойс
Вто Май 02, 2017 8:03 pm by gery777

» Nerve (ревю)
Чет Апр 27, 2017 10:12 pm by debora

Кой е онлайн?
Общо онлайн са 9 потребители: 1 Регистриран, 0 Скрити и 8 Гости

kostilka

Най-много потребители онлайн: 468, на Сря Ное 10, 2010 8:49 pm
Top posters
Дийдра (3865)

Raven (3245)

djenitoo (2868)

Alex (2308)

Topcho (1917)

Zhu (1253)

krasy (1195)

PlamS (1162)

gabolinno (977)

Ellendary (943)

You are not connected. Please login or register

» Книги » Ревюта » Царството на злото | Дерек Ланди (ревю)

Царството на злото | Дерек Ланди (ревю)

Предишната тема Следващата тема Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

Дийдра

Админ
Админ

"Are you clear on the plan?”
“That’s not a plan.”
“Are you clear on what we’re hoping to do?”
“Barely.”
“Then let’s go.”

Само си представете какво биха могли да постигнат Скълдъгъри и Вал, ако съставяха планове и ги следваха... Но може би тогава щеше да е твърде лесно и скучно 453

Това е една от книгите в поредицата, които прочетох в оригинал, затова и цитатите са им на английски, иначе преводът си е съвсем приличен.

Та, Царството на злото, книга седма, част първа на последната трилогия - повече насилие, нови измерения на магията и все по-близо надвиснала опасност за целия свят с любимите ми герои в центъра на събитията... Лошо ми става, само като видя кориците на последните книги.

Естествено, може нарочно да са такива, не спойлерски, а подвеждащи...

Всичко останало трябва да скрия под спойлер таг, иначе се получава много накъсано ревю.
Spoiler:
Големият злодей е доста неприятен тип - притежател на могъща и адаптивна сила, сигурен, че знае какво е най-добро за всички и уверен, че силата му дава правото да действа.
Естествено, най-неприятен е емоционалния тормоз за Валкария - всеки, който си разбере името, става супер-злодей, а тя вече изглежда леко луда със странното си раздвоение на личността...

Най-голямата изненада (поне преди епилога) е голям спойлер.

Алтернативно измерение? С хора? Фантастично! Много се надявах Скълдъгъри и Вал да им помогнат, а стана точно обратното, което беше много неприятно. Не че вече не свикнала на редуването на веселие и страдание в тези книги, това е една от причините да въздействат толкова силно на емоциите ми! И сега някой трябва да се сети, че един начин да се отърват от Даркеса, е да я запратят в алтернативно измерение... Може би... Какво ли би се случило с нея, ако я пратят в измерение, населено от Безлики?

И епилогът! Тръпки да те побият. Всъщност, на мен този ужасен обрат ми дава надежда - и тук идва ред на голямата ми теория, която може и да не искате да четете, дори да сте стигнали до тази книга в поредицата. Отдавна е ясно, че Отражението ще е проблем. Чудя се дали някой някога е използвал отражение толкова продължително или никой няма представа на какво е способно? Моята голяма надежда, разпалена от този епилог, е че Отражението ще стане Даркеса. Даркеса е почти като отделно съзнание в главата на Вал, дали Отражението би могло да я... вземе със себе си? Тя няма магия, но... Имам нужда от тази надежда.

Разбира се, ще е много по-сърцераздирателно Вал да си остане Даркеса, Скълдъгъри да я убие и за да е още по-гадно, отражението да заеме завинаги мястото ѝ в семейство Еджли. Изобщо няма да съм изненадана, ако Ланди е избрал този отвратителен вариант, за да причини максимално, незабравимо страдание на читателите си.

Ето защо имам теория-надежда и всеки път, щом се сетя за поредицата, се самоубеждавам, че идеята ми е напълно осъществима и Ланди не е абсолютно чудовище.

Хайде да се организираме за групово четене в Читателския клуб или Goodreads за последните две книги! Имам чувството, че определено ще ми трябва подкрепа, за да мога да понеса предстоящите трагедии.

Пфу, след като четох в оригинал, сега коментарът ми идва на английски и ми е много трудно да намеря правилните думи на български. Вероятно ще редактирам по-голямата част от ревюто по някое време, но е крайно време да го пусна.

П.С.: Как можах да забравя! Книгата си има саундтрак! Много хубав саундрак! Първата винаги ме вдига от стола за танц, а втората Скълдъгъря пя като приспивна песен на Валкария (как да не го обича човек?!).

https://www.facebook.com/SupernaturalBGFans

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]