Кой е онлайн?
Общо онлайн са 5 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 5 Гости :: 1 Bot

Нула

Най-много потребители онлайн: 468, на Сря Ное 10, 2010 8:49 pm
Top posters
Дийдра (3880)

Raven (3250)

djenitoo (2868)

Alex (2308)

Topcho (1932)

Zhu (1253)

krasy (1195)

PlamS (1162)

gabolinno (977)

Ellendary (946)

Top posting users this month
angelina4455

kostilka

Дийдра

Topcho

radost123

iliapi

You are not connected. Please login or register

» Книги » Ревюта » Царството на злото | Дерек Ланди (ревю)

Царството на злото | Дерек Ланди (ревю)

Предишната тема Следващата тема Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

Дийдра

Админ
Админ

"Are you clear on the plan?”
“That’s not a plan.”
“Are you clear on what we’re hoping to do?”
“Barely.”
“Then let’s go.”

Само си представете какво биха могли да постигнат Скълдъгъри и Вал, ако съставяха планове и ги следваха... Но може би тогава щеше да е твърде лесно и скучно 453

Това е една от книгите в поредицата, които прочетох в оригинал, затова и цитатите са им на английски, иначе преводът си е съвсем приличен.

Та, Царството на злото, книга седма, част първа на последната трилогия - повече насилие, нови измерения на магията и все по-близо надвиснала опасност за целия свят с любимите ми герои в центъра на събитията... Лошо ми става, само като видя кориците на последните книги.

Естествено, може нарочно да са такива, не спойлерски, а подвеждащи...

Всичко останало трябва да скрия под спойлер таг, иначе се получава много накъсано ревю.
Spoiler:
Големият злодей е доста неприятен тип - притежател на могъща и адаптивна сила, сигурен, че знае какво е най-добро за всички и уверен, че силата му дава правото да действа.
Естествено, най-неприятен е емоционалния тормоз за Валкария - всеки, който си разбере името, става супер-злодей, а тя вече изглежда леко луда със странното си раздвоение на личността...

Най-голямата изненада (поне преди епилога) е голям спойлер.

Алтернативно измерение? С хора? Фантастично! Много се надявах Скълдъгъри и Вал да им помогнат, а стана точно обратното, което беше много неприятно. Не че вече не свикнала на редуването на веселие и страдание в тези книги, това е една от причините да въздействат толкова силно на емоциите ми! И сега някой трябва да се сети, че един начин да се отърват от Даркеса, е да я запратят в алтернативно измерение... Може би... Какво ли би се случило с нея, ако я пратят в измерение, населено от Безлики?

И епилогът! Тръпки да те побият. Всъщност, на мен този ужасен обрат ми дава надежда - и тук идва ред на голямата ми теория, която може и да не искате да четете, дори да сте стигнали до тази книга в поредицата. Отдавна е ясно, че Отражението ще е проблем. Чудя се дали някой някога е използвал отражение толкова продължително или никой няма представа на какво е способно? Моята голяма надежда, разпалена от този епилог, е че Отражението ще стане Даркеса. Даркеса е почти като отделно съзнание в главата на Вал, дали Отражението би могло да я... вземе със себе си? Тя няма магия, но... Имам нужда от тази надежда.

Разбира се, ще е много по-сърцераздирателно Вал да си остане Даркеса, Скълдъгъри да я убие и за да е още по-гадно, отражението да заеме завинаги мястото ѝ в семейство Еджли. Изобщо няма да съм изненадана, ако Ланди е избрал този отвратителен вариант, за да причини максимално, незабравимо страдание на читателите си.

Ето защо имам теория-надежда и всеки път, щом се сетя за поредицата, се самоубеждавам, че идеята ми е напълно осъществима и Ланди не е абсолютно чудовище.

Хайде да се организираме за групово четене в Читателския клуб или Goodreads за последните две книги! Имам чувството, че определено ще ми трябва подкрепа, за да мога да понеса предстоящите трагедии.

Пфу, след като четох в оригинал, сега коментарът ми идва на английски и ми е много трудно да намеря правилните думи на български. Вероятно ще редактирам по-голямата част от ревюто по някое време, но е крайно време да го пусна.

П.С.: Как можах да забравя! Книгата си има саундтрак! Много хубав саундрак! Първата винаги ме вдига от стола за танц, а втората Скълдъгъря пя като приспивна песен на Валкария (как да не го обича човек?!).

https://www.facebook.com/SupernaturalBGFans

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]