Кой е онлайн?
Общо онлайн са 5 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 5 Гости :: 1 Bot

Нула

Най-много потребители онлайн: 468, на Сря Ное 10, 2010 8:49 pm
Top posters
Дийдра (3880)

Raven (3250)

djenitoo (2868)

Alex (2308)

Topcho (1932)

Zhu (1253)

krasy (1195)

PlamS (1162)

gabolinno (977)

Ellendary (946)

Top posting users this month
angelina4455

kostilka

Дийдра

Topcho

radost123

iliapi

You are not connected. Please login or register

» Книги » Ревюта » "Усукани" - Ема Чейс

"Усукани" - Ема Чейс

Предишната тема Следващата тема Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

1 "Усукани" - Ема Чейс on Сря Авг 05, 2015 6:49 pm

venitybs

Сричащ
Сричащ
„Усукани” ,както повече от Вас може би знаят, е втората книга от поредицата на Ема Чейс – „Заплетени”.Главните герои са ни вече добре познати.От една страна егоистичния,властен,контролиращ,секси Дрю,а от друга силната,борбена и целеустремена Кейт.Логично,срещата на два силни характера води до титанични сблъсъци.Тяхното професионално съперничество прераства е нещо красиво и лично.Първата книга проследява тяхното влюбване,пътя който извървяват докато се превърнат в една от двойките,на които всеки би завидял.Между тях присъства огромно привличане,страст,доверие,любов.
Следващата ни среща с героите в „Усукани”. Те са все още толкова влюбени и щастливи.Но както може би знаете,животът не е като по книга с щастлив финал.Винаги има някоя трудност,винаги има някое недоразумение,което ако желаеш достатъчно силно ще преминеш.Това и харесвам на книгата.Представени са действителни проблеми,които могат да се случат на всяка средностатистическа двойка.

Та всичко между героите ни е наред,докато заради едно недоразумение те временно се разделят.Следват доста сърцераздирателни страници,които описват болката,която изпитва Кейт.Не мога и не искам да си представям как бих се чувствала аз на мястото на героите.Трудно се преживява болката след такава голяма любов.

Книгата е написана от името на Кейт и до някъде успявам да разбера женската ѝ логика.Интересно ми беше да прочета нейните мисли,страхове и желания.В първата книга тя беше представена като изключително силна и борбена,но се оказа,че това не е точно така.

Дрю се завръща към стария си начин на живот,заобиколен от алкохол и момичета,докато Кейт е съсипана.Преживява както емоционален,така и професионален срив.(Не е хубаво да работиш за бащата на гаджето си!)

Човекът,който успява да накара Кейт да излезе от черната дупка е не някой друг,а БИЛИ.Даа,за същия Били говоря.Наистина не го харесвам.Чакаше удобния момент за да се завърне на хоризонта.Not cool. Но все пак е приятел на Кейт и след като ѝ помогна да вземе няколко правилни решения ,Били си натрупа няколко положителни точки.Все още не го харесвам,но да кажем,че влиза в графа търпими.

Но в крайна сметка любовта побеждава.Кейт и Дрю успяват да изгладят нещата помежду си.Показват ни,че ако искаш една връзка да просперира са необходими много усилия,жертви и компромиси.Не е ли красиво да знаеш,че има някой,който ще се бори за теб?

Книгата е приятна,ненатоварваща.Стилът на писане на авторката е неповторим.Сюжетът е поднесен много умело и вълнуващо.Главните герои се развиват,израстват.Дрю става по-отговорен,по-доверчив,а Кейт – по-самостоятелна и смела.Интересни са ми и второстепенните персонажи като Ди.Голям образ е,но това е друга тема и друга книга.Сега чета „Свързани” и нямам търпение да разбера как ще се развие изпепеляващата връзка на Кейт и Дрю.

Оценка 4 от 5

2 Re: "Усукани" - Ема Чейс on Нед Авг 09, 2015 5:36 pm

Topcho

Творец на форума
Творец на форума
Хахах, абзацът ти за Били много ми хареса Very Happy Не съм чела книгата (бтв, имаш ли ревю за "Заплетени"?), но ми е в искам-списъка. Признавам, че още като я видях на английски, я поисках, защото свързах заглавието с Рапунцел Very Happy

http://topchochanbooks.blogspot.com/

3 Re: "Усукани" - Ема Чейс on Пон Авг 10, 2015 11:35 am

venitybs

Сричащ
Сричащ
Стига да се видя с повечко свободно време ще се постарая да напиша ревю и за "Заплетени".Няма да сгрешиш,ако ги прочетеш.Цялата поредица си заслужава.

4 Re: "Усукани" - Ема Чейс on Пон Авг 10, 2015 2:25 pm

margaritka86

Новороден
Новороден
Нещо не ми хареса поредицата. Прочетох я до 3-тата книга и се чудя да подхващам ли четвъртата.

Нещо в последно време станаха много еднотипни тези поредици и имам чувството че чета едно и също, само дето имената на героите са различни.
Но това си е мое мнение :)

5 Re: "Усукани" - Ема Чейс on Вто Яну 03, 2017 2:08 pm

verji

Новороден
Новороден
Много готина поредица  :) С удоволствие изчетох книжките ..  :)

Sponsored content

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]