Latest topics
» Зад маската на дявола | Николай Пенчев (ревю)
Вто Сеп 19, 2017 4:05 am by kostilka

» Предавам нататък
Нед Юли 16, 2017 11:55 am by Topcho

» "Алиса и петък вечер" (ревю)
Вто Май 30, 2017 11:01 am by Дийдра

» Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги
Нед Май 07, 2017 11:11 pm by Mariq123

» Riddle .
Нед Май 07, 2017 11:08 pm by Mariq123

» Коментари на дневниците
Нед Май 07, 2017 11:03 pm by Mariq123

» СЪОБЩЕНИЯ
Нед Май 07, 2017 10:53 pm by Mariq123

» Последната империя | Брандън Сандерсън (ревю)
Сря Май 03, 2017 1:06 pm by radost123

» "Аз преди теб" - Джоджо Мойс
Вто Май 02, 2017 8:03 pm by gery777

» Nerve (ревю)
Чет Апр 27, 2017 10:12 pm by debora

Кой е онлайн?
Общо онлайн са 9 потребители: 2 Регистрирани, 0 Скрити и 7 Гости

hrissiiiii, kostilka

Най-много потребители онлайн: 468, на Сря Ное 10, 2010 8:49 pm
Top posters
Дийдра (3867)

Raven (3245)

djenitoo (2868)

Alex (2308)

Topcho (1917)

Zhu (1253)

krasy (1195)

PlamS (1162)

gabolinno (977)

Ellendary (943)

You are not connected. Please login or register

» Книги » Ревюта » "Изкуплението на Атлантида" ("Воините на Посейдон" #5) - ревю

"Изкуплението на Атлантида" ("Воините на Посейдон" #5) - ревю

Предишната тема Следващата тема Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

Raven

Vishous Shellan
Vishous Shellan

„Изкуплението на Атлантида“ се оказа една завладяваща история, наситена с много емоции. Имах нужда точно от тази книга, за да ме изкара от временното нежелание да чета. Хареса ми стила на Алиса Дей. Тя използва толкова красиви и разнообразни думи, за да опише обстановката и героите си. Няма как да не се наслаждаваш на начина й на писане. В момента си стоя с доволна усмивка на лице и нямам търпение да прочета още от книгите на Алиса Дей.
В „Изкуплението на Атлантида“ научих за страданието, пред което е трябвало да се изправи Бренан. Струваше ми се наистина жестоко от страна на Посейдон да го прокълне по този начин. Бренан всячески се опитваше да постъпи правилно, за да изкупи вината си, която лично според мен не бе само негова. В началото си мислех, че проклятието не е чак толкова тревожно, но след като прочетох какво точно е то и какво му причинява, докато се изпълнява, ми стана наистина жал за него. В действителност бе време за изкупление, защото Бренан достатъчно бе страдал.
В тази книга видях Бренан в съвсем различна светлина. Бях впечатлена от думите, които използваше, когато общуваше с Тиарнан. Колко романтични и страстни бяха те само! За мен диалозите между двамата се получиха много добре. Самите сцени с тях бяха така красиви, че не ми се искате книгата да свършва. Е, бях твърде любопитна да видя как ще се развият нещата и не успях да се сдържа. Останах изключително доволна, особено след като няколко седмици не можех да се накарам да чета.
Изстрадалият войн на Посейдон ме спечели със силата си, с честността си и готовността си да се бори. Кратките моменти, в които успяваше да се пошегува мигновено предизвикваха усмивка на лицето ми.
Тиарнан се оказа една много силна жена - умна, красива, бореща се за истината и справедливостта. Беше се заела с доста опасна мисия, но знаеше в какво се забърква. Хареса ми, че осъзнаваше рискът, който поемаше, но не се отказваше. Определено ме спечели на своя страна и с остроумието си, и с нежната си страна. Тиарнан прояви огромно разбиране към Бренан, след като научи подробности за проклятието му. Двамата имаха толкова забавни сцени. Да не споменавам споделянето на горещи моменти... Буквално ме караха да се усмихвам широко.
Естествено в книгата присъстваха доста разкрития и опасни моменти. За пореден път бях изумена от хора, които толкова им харесва да се бъркат там, където нямат работа. Предизвикваха отвращението ми, след като се опитваха да си играят с живи същества и да им причиняват вреда.
Имаше някои моменти в края на книгата, които буквално ме държаха на нокти. Напрежението бе осезаемо, защото в един момент си мислех, че знам какво ще се случи, но в следващия ми ставаше ясно, че съм се объркала. Последните глави бяха изпълнени с мъчения и битки. В един момент просто спрях да броя колко пъти бях изненадана от развоя на събитията. Определено ми допадна, когато научих и едни много любопитни неща.
„Изкуплението на Атлантида“ ми хареса от самото начало до самия край. Последните няколко страници бяха съвършени за Тиарнан и Бренан, по тяхна собствена скала. Забавлявах се и на появата на другите герои и определено очаквам следващите книги.

https://ivshadow.wordpress.com/

Topcho

Творец на форума
Творец на форума
Днес и аз съм на вълна "Атлантида" - току-що се прибрах и ме очакваше пакетчето с книжката Very Happy И мен много ме привлича, особено след като прочетох откъса за същината на проклятието... Нямам търпение да видя как ще се развие историята и ревюто ти определено ме мотивира. Но първо трябва да прочета четвъртата. Тя все ми се изплъзва от полезрението.... а за нея сякаш има и по-малко мнения/ревюта. Ти с какви впечатления остана от нея?

http://topchochanbooks.blogspot.com/

Raven

Vishous Shellan
Vishous Shellan
Радвам се, че ревюто те е мотивирало. Надявам се и ти да споделиш някакво мнение, след като си наваксаш. 028
За съжаление нямам четвъртата, а другите три съм ги заемала. От издателството ми изпратиха пета за ревю, а бюджета ми не позволи да си взема пропуснатите да си ги имам. Добре, че книгите стават да се четат самостоятелно, а и напоследък свикнах да чета малко разбъркано. Една от задачите ми е да си запълня поредицата и ще се постарая за всички да има по нещо. Просто сега така се получи. Съжалявам, че не успях да ти кажа нищо за четвърта. Лично аз наистина искам да я прочета, защото ми стана интересна историята на Алексий и Грейс.

Topcho

Творец на форума
Творец на форума
Точно тази самостоятелност в момента ме изкушава да започна петата, но засега успявам да се сдържа. До този момент успявам да чета тази поредица подред. Лошото е, че четвъртата още я нямам, но поне има изгледи да си я изкрънкам за известен период от време, колкото да я читна и да мина напред. Но засега имам всички от тази поредица, и сигурно ще се поблазня да си я взема, за да нямам пропуски...

А коментар със сигурност ще пусна, под една или друга форма. Тази година се опитвам да пиша поне някакви ревюта на всичко написано, и се радвам, когато имам допълнителен стимул. В случая стимулът е, че я спечелих и имаше условие/молба за ревю след като победителят я прочете. Това е нелоша идея според мен, а и се радвам, че издателството и колективите са отделили специално местенце за любителски ревюта на книгите им. Ще ми се и другите издателства да го правят...

И аз ще се радвам да чуя мненията ти за другите книжки plqskane Третата категорично ми е любима засега. Ще им правиш ли клипчета на тези ревюта, или ще са само в писмен вариант?

Raven

Vishous Shellan
Vishous Shellan
Да, наистина ще е добре да се обръща внимание на любителски мнения. Мен лично повече ми харесват.
Иначе в момента съм затрупана с 14 клипа (да не говоря за ревюта), които трябва да довърша. Няма да обещавам нищо, но след като пусна тези отдавна запланувани неща, тогава може да отделя време и за тях. Има много книги, за които искам да има клипове, но процесът на редактиране буквално ме убива. dizzy

Topcho

Творец на форума
Творец на форума
Нях, представям си, че е голяма мъка. Дори и да можех да се самонавия да се снимам и да говоря, пак не бих искала да се самоизмъчвам с някоя програма за видео едит. Опитите ми отпреди доста години да правя АМVта със Сони Вегас потиснаха мазохистичните ми щения за много време напред. Затова и още повече ти се възхищавам на търпението и желанието.

Raven

Vishous Shellan
Vishous Shellan
Мъчително е, докато редактирам, но се радвам щом някои от вас гледат и коментират клиповете ми. Означава много за мен. love3
Надявам се да успея да осъществя и плановете, които имам за поредицата "Воините на Посейдон". Знам, че много хора я следят, а аз обичам да изпълнявам идеите си, макар и с леки закъснения. 050

Sponsored content

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]