Кой е онлайн?
Общо онлайн са 5 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 5 Гости :: 1 Bot

Нула

Най-много потребители онлайн: 468, на Сря Ное 10, 2010 8:49 pm
Top posters
Дийдра (3880)

Raven (3250)

djenitoo (2868)

Alex (2308)

Topcho (1932)

Zhu (1253)

krasy (1195)

PlamS (1162)

gabolinno (977)

Ellendary (946)

Top posting users this month
angelina4455

kostilka

Дийдра

Topcho

radost123

iliapi

You are not connected. Please login or register

» Книги » Ревюта » "Кървава малага" (ревю)

"Кървава малага" (ревю)

Предишната тема Следващата тема Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

1 "Кървава малага" (ревю) on Чет Яну 08, 2015 8:21 pm

Topcho

Творец на форума
Творец на форума

Заглавие: "Кървава малага"
Автор: Боряна Дукова

Предпрочитно:
За първи път тази книга привлече вниманието ми чрез един конкурс, където (кандидат)читатели задаваха въпроси на авторката. Не спечелих, но се радвам, че и моят въпрос беше от зададените. И осъзнах, че досега съм слагала на грешно място ударението на думата "малага".

Историята:
Ирина е млада преводачка, на която често възлагат да съпровожда и превежда на бизнесмени. Но напоследък съдбата я прави случаен свидетел на странни и навеждащи подозрения сцени. Дали всички те няма да се окажат свързани в някаква по-голяма схема, и докъде ще стигне Ирина, за да открие истината?

Следпрочитно:
Беше наистина увлекателно написана книга и се четеше изключително бързо. Също така, наистина беше полукриминална история, както е отбелязано на корицата. Не следва догмите на класическите криминални романи, но въпреки това този аспект на романа ми хареса. Беше изключителен случай, като замисъл и като развитието му и беше голямо удоволствие да следя и да правя тук-таме някоя догадка. Това, което започна като стандартното "откриване на труп" продължи да се надгражда и обогатява, докато се превърна в една сложна и многоизмерна история, в която бе замесен кой ли не - като се стигне дори до един продавач на икони :) А вино частта беше перфектна - черешката на сладоледа, ако позволите това неумело гастрономическо сравнение.
 За съжаление, другата полу-част не ми допадна. Корицата обещаваше любов - а аз много обичам съчетанието на криминално разследване с любов. Но връзките на главната героиня не можах да окачествя като любов, не дори като припламнала страст или дори флирт. Те бяха многобройни, особено ако се включат всичките минали споменавания за връзки, че изглеждаха по-скоро като рутина и убиване на скуката, все едно ще е кръвна обида, ако чужденецът, за когото превежда, не се опита да я свали. Може би всичко това беше реалистично, но все тая - това не е тази част от реалността, за която ми доставя удоволствие да чета - аз базирам оценките си именно на това.
Тази част наистина ми досади и ми попречи да ѝ съпреживявам. Освен това, краят ми се видя пришпорен. Колебаех се в оценката си - по скоро дали да закръгля своето 3.5 към три или към четири. Но персонажите наистина бяха старателно изградени и много пълнокръвни, и, както казах, авторката много приятно и умело водеше повествованието. Всичко това натежа, и закръглих към по-високото.

http://topchochanbooks.blogspot.com/

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]