Кой е онлайн?
Общо онлайн са 8 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 8 Гости

Нула

Най-много потребители онлайн: 468, на Сря Ное 10, 2010 8:49 pm
Top posters
Дийдра (3880)

Raven (3250)

djenitoo (2868)

Alex (2308)

Topcho (1932)

Zhu (1253)

krasy (1195)

PlamS (1162)

gabolinno (977)

Ellendary (946)

Top posting users this month
angelina4455

kostilka

Дийдра

Topcho

radost123

iliapi

You are not connected. Please login or register

» Книги » Ревюта » Ритматистът | Брандън Сандерсън (ревю)

Ритматистът | Брандън Сандерсън (ревю)

Предишната тема Следващата тема Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

Дийдра

Админ
Админ
Тема във форума: Ритматистът
Няколко корици:

Просто защото са много яки! Нашата ми е любима и за щастие точно тя краси лавицата ми. Самата книга също е изпълнена с интересни илюстрации, които през цялото време ме изкушаваха да взема моливите и да ги оцветя 453 

В един свят, достатъчно като нашия, че да е лесен за разбиране и достатъчно различен, че да е интересен за опознаване, двуизмерни тебеширчета застрашават човечеството, а избраните от Господаря деца посвещават целия си живот на ритматиката, за да ни защитават.

В първата книга от поредицата, светът е малък - рядко излизаме извън едно от училищата, където се обучават ритматисти, но тя изглежда като единственото безопасно място, когато учениците, напуснали територията му, започват да изчезват.

За мен Ритматистът има един проблем и това избраният главен герой.
Нямам нищо против самия Джоел. Той е умен и симпатичен, а страстта му към ритматиката е заразна. Прекарваме много време в опознаване на тази магическа наука и практикуващите я, така че ентусиазмът му определено ни е нужен, за да не ни писне, особено предвид близката й връзка с математиката.
За съжаление, обаче, Джоел е обикновен тинейджър, живеещ в академията и, въпреки че полага усилие да се забърка във всичко, не успява така, както някой ритматист или възрастен, или възрастен ритматист би могъл. Чак до края оставаме в периферията на събитията и почти всичко се случва далеч от нас.

Може би това е магията на Брандън Сандерсън - създава интересни светове и събужда любопитството ни, изкушавайки ни да продължаваме да четем, каквито и проблеми да имаме с изпълнението. В момента чета Елантрис и не съм луда по героите или конкретния развой на събитията за всички тях и не горя от нетърпение да се върна към книгата, когато я оставя, но отворя ли я, потъвам в нея и забравям всичко останало, точно както беше с Ритматистът.

Та, през повечето време, докато чаках нетърпеливо да се случи нещо наистина вълнуващо, две нещо поддържаха интереса ми - ритматиката и Мелъди.
Може би ако тази книга беше изляза, когато учех математика, щях да й се радвам малко повече. Ако не друго, мъчейки се да се сетя за правилната формула, та да довърша някой чертеж, щях да си представям как го изпълвам с ритматическа сила и ако е грешен, преподавателката няма да може да нанесе поправки с дебел червен химикал. Или най-малкото щях да си рисувам гепардчета в полетата 453 
Което ме води до Мелъди - един истински артист! Е, поне по отношение на копирането и еднорозите. Забавна е. И малко луда, но служи за добър контраст на сериозния Джоел.

Най-добрата част  е кулминация! Много ми се искаше и по-рано да имаше повече вълнение, но накрая се събра всичко хубаво - битката на живот и смърт, голямото разкритие, най-интересния злодей, и съвсем най-накрая - прекрасна сцена, показваща най-хубавата страна на ритматиката и чудесното приятелство между Мелъди и Джоел. Затворих книгата много щастлива за тях двамата и изпълнена с любопитство какво предстои. Само се опасявам, че в един момент може да започна да викам за лошия 530909 

Накратко казано:
Какво най-много ми хареса - интересната магическа наука, зараждащото се приятелство между главните герои, изненадите накрая.
На какво се надявам - повече от Мелъди и любимия ми злодей, както и повече вълнение в книгата като цяло.
На кого я препоръчвам - на почитателите на Сандерсън, YA мистерии, уникална (или поне почти) магия и на всички, изучаващи математика в момента.

Още едно хубаво нещо за Ритматистът е, че я отворих, без да знам какво ме очаква. Не бях чела нито описания, нито ревюта, а така винаги е най-хубаво sun 
Затова и написах такова описание - ако някой реши да даде шанс на книгата заради ревюто ми, ще може да го направи без никакви спойлери.
Между другото, при поръчка от сайта на Студио Арт Лайн все така е на половин цена - 11 лв.

Последната промяна е направена от Дийдра на Пон Авг 17, 2015 9:17 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти

https://www.facebook.com/SupernaturalBGFans

ninaralenekova

Новочетящ
Новочетящ
Ееееее направо щях да падна от стола. Аз защо съм си втълпила че е някаква книга с много побоища и такива подобни. Определено като започна да я чета, ще съм малко по-подготвена за липсата на гранатомети и катюшки. Относно ревюто, много обичам математика и определено ме подтиква да я прочета

Дийдра

Админ
Админ
Идея си нямам защо си си втълпила такова нещо, но и с мен беше същото. Очаквах да е приключение. Може би без гранатомети, но все пак 453 

https://www.facebook.com/SupernaturalBGFans

Topcho

Творец на форума
Творец на форума
@ninaralenekova написа:Ееееее направо щях да падна от стола. Аз защо съм си втълпила че е някаква книга с много побоища и такива подобни. Определено като започна да я чета, ще съм малко по-подготвена за липсата на гранатомети и катюшки. Относно ревюто, много обичам математика и определено ме подтиква да я прочета

Буквално си представих танковете и бодрата рота, маршируваща под "Расцветали яблони и груши" или нещо от подобно 453 А "Ритматистът" е прекрасна и независимо дали се чувстваш разочарована или облекчена от липсата на бронебойно оръжие, самата книга определено няма да те разочарова. ПОдкрепям Дийдра за всяка дума от ревюто ѝ - с изключение на оплакването от главния герой, защото аз си бях напълно доволна от него.
А кулминацията и финалните дуели, когато работеха в екип, бяха един от тези моменти, който доведе до книжно гушкане и въодушевено въртене в кръг yahoo

http://topchochanbooks.blogspot.com/

Sponsored content

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]