Кой е онлайн?
Общо онлайн са 8 потребители: 1 Регистриран, 0 Скрити и 7 Гости :: 2 Bots

kostilka

Най-много потребители онлайн: 468, на Сря Ное 10, 2010 8:49 pm
Top posters
Дийдра (3876)

Raven (3250)

djenitoo (2868)

Alex (2308)

Topcho (1931)

Zhu (1253)

krasy (1195)

PlamS (1162)

gabolinno (977)

Ellendary (946)

Top posting users this month
angelina4455

kostilka

Дийдра

Topcho

radost123

iliapi

You are not connected. Please login or register

» Книги » Ревюта » "Лунните хроники: Синдер" (ревю)

"Лунните хроники: Синдер" (ревю)

Предишната тема Следващата тема Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

Raven

Vishous Shellan
Vishous Shellan

Прочетох анотацията на книгата и знаех, че трябва да прочета тази поредица. От малка обичам приказките и бях във възторг, че Мариса Мейър е решила да ги преразкаже по нейния си начин. Лично аз се пристрастих към стила й и не успях да оставя книгата, докато не я прочетох. Успях да приключа с нея за няколко часа.
Първата книга „Синдер“ ни запознава с най-добрия механик в Нов Пекин – Лин Синдер. Тя е киборг и голяма част от хората не я харесват. Аз лично я обожавам, защото Синдер не е типичната Пепеляшка, за която сме свикнали да четем. Характерът й е интересен. Способностите й на механик я разсейват от ужасното държание на хората. Както в приказката Синдер има две сестри и ужасна мащеха, но някак си се справя благодарение на нейния дроид Ико. Освен това една от сестрите й е добра приятелка. Не знам защо, но си помислих, че тази мъничка промяна може да бъде използвана и се оказах права. За да разбере за какво точно иде реч ще трябва да се заловите да прочетете книгата.
Длъжна съм да отделя няколко реда за дроида Ико. Тя е много забавна и се държи като истински човек. Мисля, че си заслужава да се отнасяш с уважение към нея. Повечето от вас вероятно ще си помислят защо е нужно да уважаваш някакъв си метал. Ико не е просто метал, тя е най-добрата приятелка на Синдер и двете са преживели много заедно. Това е едно необикновено приятелство, на което човек може да си възхити.
Антипатичните герои в книгата ме дразнеха, което си бе нормално. Кой може да търпи несправедливо и жестоко отношение?
Не мога да пропусна и принц Каи, който е голям чаровник. Много ми хареса, че осъзнава кои са важните неща за него и за населението на Нов Пекин. Обожавам сладките сцени между него и Синдер. Големи са сладури. Човек може да научи много неща от принц Каи, макар че е много млад. Смятам, че всички, които решат да се захванат с книгата ще се харесат характера на Негово Величество.
Мариса Мейър е успяла да си свърши работата. Ако си мислите, че откраднала историите от детските приказки се лъжете, защото тя е създала напълно нов свят, който ще ви погълне. Не пропускайте да се запознаете с интересния живот на Лин Синдер.

Последната промяна е направена от Raven на Сря Авг 27, 2014 11:42 am; мнението е било променяно общо 1 път

https://ivshadow.wordpress.com/

Topcho

Творец на форума
Творец на форума
Напълно споделям мнението! Very Happy И аз се влюбих в Синдер и света ѝ, а миксът с историята за Пепеляшка е уникален. Ико в ролята на кръстница и особено вълшебната ОРАНЖЕВА тиква laughting hand

http://topchochanbooks.blogspot.com/

Raven

Vishous Shellan
Vishous Shellan
Радвам се, че мислиш като мен. 028 Докато четях ми се искаше и аз да имам една Ико. Толкова свеж образ е.

Evitta

Всекидневно четящ
Всекидневно четящ
Аз я имам от около две седмици,подариха ми я ,но все още не съм я прочела.Видях ,че има още две книги от тази поредица...та въпроса ми е някой ако ги е чел да ми каже дали са свързани по между си?Ако са свързани да не я почвам ,че не се знае кога ще се сдобия с другите две!

Raven

Vishous Shellan
Vishous Shellan
Всички книги са свързани.

Evitta

Всекидневно четящ
Всекидневно четящ
Мерси за отговора ...явно няма да я чета все още.

Cassey

Редовно четящ
Редовно четящ
Аз съм си купила само първата книга, изчаквам с останалите защото не знам дали ще ми хареса.
И някак си все нещо ме възпира да започна да я чета, и аз не знам защо

Raven

Vishous Shellan
Vishous Shellan
Cassey, пробвай се да я започнеш, защото ако не започнеш да четеш няма да разбереш дали ще ти хареса. Например аз направих така с "Академия за вампири" от Ришел Мийд. Една колежка ми даде първите две, за да видя как е поредицата и да реша дали да си я купя после. Дълго време се влачих с първата, но ми стана интересно, когато седнах сериозно да чета. Сега наистина искам да си ги взема.
Пробвай се. Ако не ти хареса може да си купиш други заглавия, които са ти по-интересни.

Cassey

Редовно четящ
Редовно четящ
@Raven написа:Cassey, пробвай се да я започнеш, защото ако не започнеш да четеш няма да разбереш дали ще ти хареса. Например аз направих така с "Академия за вампири" от Ришел Мийд. Една колежка ми даде първите две, за да видя как е поредицата и да реша дали да си я купя после. Дълго време се влачих с първата, но ми стана интересно, когато седнах сериозно да чета. Сега наистина искам да си ги взема.
Пробвай се. Ако не ти хареса може да си купиш други заглавия, които са ти по-интересни.

Ох, не знам защо и аз все го отлагам. Но съм я приготвила де, една от следващите книги за прочит е тя.
Благодаря много, ревюто е супер :)

aisle

Новороден
Новороден
Това е една от най-любимите ми поредици, прекрасно написани книги с великолепен  и необичаен сюжет, през цялото време ме държаха в напрежение, преживявах всичко заедно с героите и не исках да свършват. Надявам се да издадат скоро и четвъртата книга.

Sponsored content

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]