Latest topics
» Зад маската на дявола | Николай Пенчев (ревю)
Вто Сеп 19, 2017 4:05 am by kostilka

» Предавам нататък
Нед Юли 16, 2017 11:55 am by Topcho

» "Алиса и петък вечер" (ревю)
Вто Май 30, 2017 11:01 am by Дийдра

» Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги
Нед Май 07, 2017 11:11 pm by Mariq123

» Riddle .
Нед Май 07, 2017 11:08 pm by Mariq123

» Коментари на дневниците
Нед Май 07, 2017 11:03 pm by Mariq123

» СЪОБЩЕНИЯ
Нед Май 07, 2017 10:53 pm by Mariq123

» Последната империя | Брандън Сандерсън (ревю)
Сря Май 03, 2017 1:06 pm by radost123

» "Аз преди теб" - Джоджо Мойс
Вто Май 02, 2017 8:03 pm by gery777

» Nerve (ревю)
Чет Апр 27, 2017 10:12 pm by debora

Кой е онлайн?
Общо онлайн са 13 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 13 Гости

Нула

Най-много потребители онлайн: 468, на Сря Ное 10, 2010 8:49 pm
Top posters
Дийдра (3865)

Raven (3245)

djenitoo (2868)

Alex (2308)

Topcho (1917)

Zhu (1253)

krasy (1195)

PlamS (1162)

gabolinno (977)

Ellendary (943)

You are not connected. Please login or register

» Книги » Ревюта » "Сраснати" на Джулияна Багът (ревю)

"Сраснати" на Джулияна Багът (ревю)

Предишната тема Следващата тема Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

Raven

Vishous Shellan
Vishous Shellan

Във втората книга обстановката става по-тежка от тази в първа книга. Има много неща, които се разкриват малко по малко, но има нови, които изскачат. На човек му се струва, че цялата схема от тайни е по-голяма от самия свят. Беше ми страшно интересно да науча повече, но колкото повече научавах, толкова повече ми бе някак тежко. Някои от героите имат наистина изкривени разбирания и ме караха да се ядосвам на пръв поглед нелогичните им действия. В действителност бях учудена колко добре разбирам защо Джуалиана Багът е написала поредицата по този начин. Имах чувството, че с нея мислим еднакво. Някак знаех какво ще се случи с героите, но се изненадах от начина, по който се случи. Това беше една книга, която в един момент е предсказуема, а в следващия - не.
Случиха се много неща с главните герои. Те преживяха още повече сътресения и нямам идея дали ще успят да се възстановят. Обожавам факта, че Преша е представена като много смело момиче. Тя помага на другите, но и остава да й помогнат. Тя е силна, когато е с Брадуел, Ел Капитан и Хелмут. Страхотен екип са и имат много силна връзка. През цялото време бях на тръни заради тях. В подобен тип книги винаги се чудиш дали няма да има някаква неприятна изненада свързана с любимите ти герои. Никой не ги обича.
Хареса ми по какъв начин се разви приятелството между Брадуел, Ел Капитан и Халмут. Адски са изобретателни и се допълват.
Случващото се Купола буквално ме изкара извън нерви. Там стават най-ужасните неща, които дори не съм си и помисляла. Толкова труд се хвърля само заради едничката власт. Горкият Партридж трябва да премине през много изпитания. Ако бях на негово място не знам дали щях да успея. Добре, че имаше кой да му помага.
Имаше други части от книгата, които ме дразнеха и това бяха главите с Лайда. Харесвам я, но имам чувството, че героинята е много раздвоена. В един момент е толкова силна, изобретателна и знае какво прави, а следващия е по-невежа и от децата. Положителното при нея е, че бързо схваща.
В „Сраснати” пътят пред, които се изправят героите е още по-трънлив от началото. Джулиана Багът определено не изневерява на стила си. Лично на мен много ми хареса как разви историята във втората книга. Смятам, че наистина си заслужава да се запознаете с историята на Чистите и Нещастниците.

Последната промяна е направена от Raven на Сря Авг 27, 2014 11:43 am; мнението е било променяно общо 1 път

https://ivshadow.wordpress.com/

Topcho

Творец на форума
Творец на форума
Не съм първи фен на антиутопиите, но с ревютата си за тази поредица мога да кажа, че ме заинтригува nod Особено ми хареса това, че хем си знаела какво ще се случи, хем си останала изненадана от начина, по който е станало. Това показва, че авторката си движи действието по някаква силна логика, за която читателят може да се догадѝ, но въпреки това успява да поднесе изненади. Даже не бих отказала малко повече спойлери laughting hand

А и трябва да призная, че корицата на втората книга е прекрасна!

http://topchochanbooks.blogspot.com/

Raven

Vishous Shellan
Vishous Shellan
Радвам се, че съм те заинтригувала. И аз не съм много голям фен на този жанр, но просто не успях да устоя, след като повечето хора започнаха да четат книги от него.
Спойлери не искай от мен. 124 От опит знам, че щом четеш антиутопия спойлерите са враг. Ако искаш мога да ти дам един напълно безобиден. Корицата е спойлер и като започнеш да четеш ще разбереш какво имам предвид.
Тази корица е една от любимите ми. inlove

Evitta

Всекидневно четящ
Всекидневно четящ
Последната поредица която почнах от този жанр още не съм я дочела,просто не мога да се насиля да я почна и това е!Определено обаче това ревю запали интереса ми,а корицата наистина е впечатляваща..хвана ми окото stary eyed monkey

Raven

Vishous Shellan
Vishous Shellan
Радвам се. Корицата на "Чисти", първата книга също е много добра, но тази определено ми е любима. Когато прочета третата "Изпепелени" и тя ще се сдобие с ревю.

Sponsored content

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]