Кой е онлайн?
Общо онлайн са 8 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 8 Гости

Нула

Най-много потребители онлайн: 468, на Сря Ное 10, 2010 8:49 pm
Top posters
Дийдра (3880)

Raven (3250)

djenitoo (2868)

Alex (2308)

Topcho (1932)

Zhu (1253)

krasy (1195)

PlamS (1162)

gabolinno (977)

Ellendary (946)

Top posting users this month
angelina4455

kostilka

Дийдра

Topcho

radost123

iliapi

You are not connected. Please login or register

» Книги » Ревюта » "Ловен сезон" (ревю)

"Ловен сезон" (ревю)

Предишната тема Следващата тема Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

1 "Ловен сезон" (ревю) on Пет Фев 14, 2014 11:21 am

Raven

Vishous Shellan
Vishous Shellan

Отново хубаво заглавие. Обикновено, когато го четете може да си помислите, че ще се ловуват животни. Това е напълно нормална реакция, ако нямате представа за какво точно иде реч. Изглежда Линда Хауърд има чудесно чувство за хумор. Да в тази книга се открива ловният сезон, но за мъже.
Тридесет и четири годишната Дейзи Майнър зарязва скучния си живот, разкрасява се и тръгва да си търси съпруг. Мога да призная, че е забавна и изобретателна. Явно намира от къде да черпи идеи. Мисля, че Дейзи е наистина смела щом на такава възраст е решила да направи голяма промяна. Процентът на хората, които искат да се променят на тази възраст, не е много голям. Тя заслужава да полудува, след като толкова дълго е била доброто момиче. Естествено има няколко несполуки и спънки, но кой върши каквото и да е било перфектно? Има някакво очарование в нейната промяна. Създава забавни ситуации, на които читателите спокойно могат да се посмеят и да се отпуснат.
Началникът на полицията Джак Русо хич не е за изхвърляне. Много ми допадна как авторката развива персонажът му. Вероятно на повечето ще им се стори обикновен, но трябва да кажа, че и обикновеното може да е интересно, стига авторът да знае как да го напише. Според мен Линда Хауърд е успяла със своята задача.
В този роман има и някои опасни ситуации. Точно те предизвикаха интереса ми. Хареса ми динамиката на случващото се. Също така не мога да пропусна и супер забавните моменти. Повярвайте ми, че е възможно да се смеете на глас. Няма да издавам нищо конкретно, защото ако желаете да ви е наистина забавно, сами трябва да намерите тези моменти.
Спокойно мога да кажа, че „Ловен сезон” е един от най-забавните романи, които съм чела. Има си от всичко по малко, за да е достатъчно интересно на читателя. Линда Хауърд определено знае как да си върши работата.
Може би сте забелязали, че смятам почти всички книги за добри. Това е така, защото ми харесва да извличам хубавото от всяка една история. Чудесно ще е и ако вие направите същото.

https://ivshadow.wordpress.com/

2 Re: "Ловен сезон" (ревю) on Пет Фев 14, 2014 3:42 pm

Дийдра

Админ
Админ
Май книгите на Линда Хауърд не са добили особена популярност в България, което е тъжно. Наистина си я бива. Вече не помня кой знае колко подробности, но пък с удоволствие бих препрочела книгата или поне взаимодействията между главните герои. Винаги или ме карат да се смея, или, ъм, повишават температурата в стаята за нула време... inlove 

https://www.facebook.com/SupernaturalBGFans

3 Re: "Ловен сезон" (ревю) on Сря Фев 19, 2014 5:56 pm

Raven

Vishous Shellan
Vishous Shellan
Права си. Аз лично много ми допадна тази книга. Трябва да си взема и другата. Сигурна съм, че и тя ще ме зарадва, както стана с "Ловен сезон".

https://ivshadow.wordpress.com/

4 Re: "Ловен сезон" (ревю) on Съб Фев 22, 2014 11:34 am

ultraviolet

Новочетящ
Новочетящ
Повечето хора са чели арлекинчетата. Аз съм чела и книги от издателство Плеяда и Ера. Общо взето са леки четива, има силни и по-слаби книги, като всеки автор.
Между другото, тя май имаше още една книга, в която един от главните герои си търси половинка.
Четох доста отзиви за "Ловен сезон", за жалост повечето отрицателни. Може би именно това,че не са се покрили първоначалните очаквания от заглавието и резюмето, е било причината хората да не са чак толкова вълдушевени от книгата.

5 Re: "Ловен сезон" (ревю) on Чет Апр 10, 2014 12:56 pm

Дийдра

Админ
Админ
Хм, че какво са очаквали читателите от резюмето и заглавието, което не са получили?
Може би проблемът е, че Хауърд обръща внимание на, ами, всичко извън любовната история, вместо да се съсредоточава единствено върху нея, оставяйки всичко останало блед фон, както правят други автори. Всъщност в любимата ми нейна книга точно любовните елементи едва се броят като част от историята.

Иначе има и други нейни преведени книги, не от Тиара Букс, които явно са се радвали на повече успех, защото са повече. Ако някой се колебае дали да даде пари за нова книга, може да вземе някоя от старите от библиотеката и след като се влюби, да пише на Тиара Букс, та да продължават да превеждат 050 

https://www.facebook.com/SupernaturalBGFans

6 Re: "Ловен сезон" (ревю) on Вто Мар 24, 2015 11:21 am

Alice_Raven

Редовно четящ
Редовно четящ
Обожавам тази авторка.
Имам двете издадени книги от Тиара Букс.
Много съм доволна от тях.
Точно такъв тип книги обичам да чета!!

Sponsored content

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]