Latest topics
» Зад маската на дявола | Николай Пенчев (ревю)
Вто Сеп 19, 2017 4:05 am by kostilka

» Предавам нататък
Нед Юли 16, 2017 11:55 am by Topcho

» "Алиса и петък вечер" (ревю)
Вто Май 30, 2017 11:01 am by Дийдра

» Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги
Нед Май 07, 2017 11:11 pm by Mariq123

» Riddle .
Нед Май 07, 2017 11:08 pm by Mariq123

» Коментари на дневниците
Нед Май 07, 2017 11:03 pm by Mariq123

» СЪОБЩЕНИЯ
Нед Май 07, 2017 10:53 pm by Mariq123

» Последната империя | Брандън Сандерсън (ревю)
Сря Май 03, 2017 1:06 pm by radost123

» "Аз преди теб" - Джоджо Мойс
Вто Май 02, 2017 8:03 pm by gery777

» Nerve (ревю)
Чет Апр 27, 2017 10:12 pm by debora

Кой е онлайн?
Общо онлайн са 5 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 5 Гости

Нула

Най-много потребители онлайн: 468, на Сря Ное 10, 2010 8:49 pm
Top posters
Дийдра (3865)

Raven (3245)

djenitoo (2868)

Alex (2308)

Topcho (1917)

Zhu (1253)

krasy (1195)

PlamS (1162)

gabolinno (977)

Ellendary (943)

You are not connected. Please login or register

» Книги » Ревюта » "На лов за съпруга" (ревю)

"На лов за съпруга" (ревю)

Предишната тема Следващата тема Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

1 "На лов за съпруга" (ревю) on Пет Фев 14, 2014 11:18 am

Raven

Vishous Shellan
Vishous Shellan

Може да се каже, че тази книга е типичен любовен роман с леко пиперлив вкус. На преден план излиза Гейбриъл (много харесвам това име) Дивайн, херцог Уолвърест и Маделин Хейууд. Двама непознати, на които ще им се наложи да се разбират помежду си, за да не предизвикват чуждото мнение. А това чуждо мнение е толкова важно, че през по-голямата част от книгата ми се искаше да възроптая срещу него. Какво ги интересува какво правиш или какво обличаш? Естествено описаната епоха е друга и аз като читател трябваше да се примиря. Ще ви издам една тайна – не се примирих напълно. Може би заради това ми допадна образът на Маделин. В такива истории авторът винаги трябва да се създаде контрапункт, за да може всичко да е наред. Нашата Маделин не е като другите момичета. Тя изказва собственото си мнение, не желае да играе по свирката на мащехата си и не желае да прилича на останалите безмозъчни момичета. Винаги на такива момичета крилата им се подрязват заради нещо много скъпо за тях. Когато знаеш правилния бутон е лесно да контролираш някого. Точно заради този бутон Маделин е принудена да участва в надпреварата за избиране на невяста на братът на Гейбриъл – Тристан. Не съм никак съгласна как са си избирали съпруги по онова време. Не знам точно как да го определя. Имаме си и гордия херцог Уолвърест. Той както повечето мъже няма никакво желание да се обвързва, защото го е страх. Изненада! Всички малко или много ги е страх да се обвържат. Интересно е как малко по малко мнението му се променя, както и характера му. Не може вечно да остане един и същ. Авторката е представила интересно развитието на героя му.
Искам да спомена абсолютно сладката Шарлот – приятелка на Маделин. С нея определено човек може доста да се посмее. За мен тя се явява като някакво слънчице в книгата.
Другите герои не се по-малко важни. С тях има доста ситуации, които може да раздразнят читателя, но и да го заинтригуват.
В развитието на историята има проблеми, които лека-полека биват решавани. Сюжетът върви гладко и интригуващо. Стилът на Оливия Паркър е лек. Признавам си, че когато четох книгата не бях в най-доброто си настроение, но след няколко страници се почувствах отпусната. Почти винаги, когато съм в лошо настроение някоя лека книга ми помага.
Това не е професионално ревю. Исках да споделя как аз виждам нещата. Старала съм се да не издавам интересните моменти, така че да ви е интересно, докато четете. Ако имате нужда от релаксиране, книгите на Тиара Букс ви очакват.

https://ivshadow.wordpress.com/

2 Re: "На лов за съпруга" (ревю) on Съб Авг 16, 2014 3:35 am

Дийдра

Админ
Админ
Надпревара? Не е буквално състезание с... е, едва ли е надбягване, по-скоро най-бързо бродиране и такива работи... нали? Да му се не види, стана ми любопитно 453

Ама книгите на Тиара Букс са едни такива мънички и могат да се поберат във всяка чанта и лавица. Нали и тази е такава?

Да ти кажа и в днешно време има хора, които придават твърде голямо значение на чуждото мнение. Имах една приятелка, която беше влюбена в чудесно момче, но се колебаеше дали да остане с него, защото малоумните й "приятелки" не одобряваха, че не е от София. Ще ми се да кажа, че щеше да остане с него (при положение, че и до ден днешен заедно и щастливи) дори да не беше говорила с мен и да й бях дала моето мнение за момчето (опитвайки се да се сдържа с мнението ми за ония момичета), но... не съм съвсем сигурна.

Обаче съм сигурна, че и в книгата всичко се урежда накрая, така че я пробвам в някой момент sun 

https://www.facebook.com/SupernaturalBGFans

3 Re: "На лов за съпруга" (ревю) on Вто Авг 19, 2014 9:18 pm

Raven

Vishous Shellan
Vishous Shellan
Хахаха. Надпревара не е съвсем точна дума. Съревнование между дамите е по-точно.
Тази поредица си е в стандартен размер, но е супер лекичка.
Може би на повечето се е случвало нещо такова. Случи се дори на мен преди няколко години.
Определено трябва да пробваш книгата. Много е свежа и забавна. 028

Последната промяна е направена от Raven на Сря Фев 11, 2015 12:18 am; мнението е било променяно общо 1 път

4 Re: "На лов за съпруга" (ревю) on Пет Яну 02, 2015 11:54 am

tanqn19

Новороден
Новороден
Книгата и е много забавна противно на този вид жанр. Ако ви е харесала има още две книги - историята на най-добрата приятелка на маделин и третата книга е за сестрата на Гейбриъл. Книгите са леки за четене, изпълнени с забрани моменти в които главните героини попадат, надменни мъже аристократи които гледат претърпяват културни шокове с техните издънки! Силно препоръчвам и следващите две книжки!

5 Re: "На лов за съпруга" (ревю) on Вто Яну 06, 2015 12:04 am

Cassey

Редовно четящ
Редовно четящ
Книгите на Оливия не са в малък размер, а в стандартен.
Иначе съм съгласна, че авторката пише страхотно и героите й са много сладки.

6 Re: "На лов за съпруга" (ревю) on Сря Фев 11, 2015 12:19 am

Raven

Vishous Shellan
Vishous Shellan
Cassey, права си за размера на книгите. Просто съм се объркала. Горното мнение е редактирано.

7 Re: "На лов за съпруга" (ревю) on Сря Фев 11, 2015 7:59 pm

Topcho

Творец на форума
Творец на форума
Съгласна съм, че книгите на издателството са идеални за релаксация. Затова и ги харесвам. А на Оливия Паркър се каня от доста време... даже имам нейна книга, но в момента не се сещам дали е "На лов за съпруга" или следващата XD
А сега забелязах, че ревюто ти е пуснато на 14 февруари миналата година. Тази година да чакаме ли нещо тематично Very Happy

http://topchochanbooks.blogspot.com/

8 Re: "На лов за съпруга" (ревю) on Сря Фев 11, 2015 11:22 pm

Raven

Vishous Shellan
Vishous Shellan
Дори не съм забелязала, че съм го пуснала тогава. 050 Явно в правилен момент съм се вдъхновила да пиша ревю на тази книга.
Действително планирам да си пусна най-после купата с ревюта (има такива за романтични книги), но съм толкова затрупана с редактиране на клипове, че не знам дали ще стане. dizzy

Sponsored content

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]