Кой е онлайн?
Общо онлайн са 8 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 8 Гости

Нула

Най-много потребители онлайн: 468, на Сря Ное 10, 2010 8:49 pm
Top posters
Дийдра (3880)

Raven (3250)

djenitoo (2868)

Alex (2308)

Topcho (1932)

Zhu (1253)

krasy (1195)

PlamS (1162)

gabolinno (977)

Ellendary (946)

Top posting users this month
angelina4455

kostilka

Дийдра

Topcho

radost123

iliapi

You are not connected. Please login or register

» Книги » Ревюта » През вселената (ревю)

През вселената (ревю)

Предишната тема Следващата тема Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

1 През вселената (ревю) on Съб Авг 10, 2013 9:24 pm

Дийдра

Админ
Админ
Тема във форума.

Историята:
Изминали са двеста години, откакто седемнайсетгодишната Ейми е напуснала Земята заедно с родителите си. Космическият кораб „Благословеният”, който ги отнася все по-навътре в космическото пространство, е с размерите на цяла държава и е един затворен в себе си свят. Ейми е потопена в дълбок сън в криогенна камера и е предвидено да се събуди на нова планета. Но най-неочаквано някой започва да изключва камерите, обричайки замразените пътници на смърт. Ейми оцелява на косъм, но се озовава сама сред враждебно настроени непознати в затвореното пространство на кораба, където всичко ѝ е чуждо. Ще съумее ли Ейми не само да оцелее, но и да поведе кораба и пътниците му към ново бъдеще?
В бъдещето хората са открили друга подходяща за живот планета и космическият кораб Благословеният пътува към нея. Звучи страхотно нали? Само дето Ревис отделя твърде малко страници на научно фантастичните елементи и твърде много на загадки, които са прекалено очевидни.

Като например, че нещо не е наред с хората на Благословеният. Това е единственото, което поне един от героите осъзна едновременно с мен. Само че на останалите им беше нужна почти цялата книга и след двайстата демонстрация на странното поведение на пътниците, вече ми беше скучно.

Всичко останало - кой е убиецът, как се промъква незабелязано из кораба, дори кой ще умре - предвидих стотици страници, преди да бъде разкрито. Беше твърде очевидно и накара главните герои да изглеждат като идиоти. До края на книгата не само ми беше скучно, но и вече ми беше писнало и нямах търпение просто да приключи. Таях мъничка надежда, че може би греша за нещо, че Ревис има някаква изненада за мен на края. Но не. Книгата е твърде дълга, героите са глупави и е написана зле.

Не знам дали ще дам шанс на продължението, A Million Suns. Може би става по-добре? Може би Ревис е имала време да се научи от грешките си между двете книги? Или може би ме очаква още една очевидна мистерия с герои, които дори не заслужават да бъдат споменати по име в ревюто ми. Освен може би Харли.
Spoiler:
Но той е мъртъв.

https://www.facebook.com/SupernaturalBGFans

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]