Кой е онлайн?
Общо онлайн са 4 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 4 Гости

Нула

Най-много потребители онлайн: 468, на Сря Ное 10, 2010 8:49 pm
Top posters
Дийдра (3880)

Raven (3250)

djenitoo (2868)

Alex (2308)

Topcho (1932)

Zhu (1253)

krasy (1195)

PlamS (1162)

gabolinno (977)

Ellendary (946)

Top posting users this month
angelina4455

kostilka

Дийдра

Topcho

radost123

iliapi

You are not connected. Please login or register

» Книги » Ревюта » Дивергенти (ревю)

Дивергенти (ревю)

Предишната тема Следващата тема Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

1 Дивергенти (ревю) on Съб Авг 10, 2013 8:47 pm

Дийдра

Админ
Админ
Тема за книгата във форума.
Тема за филма.

Историята: В свят, в който предаността се определя от кръвните съюзи, изборът на каста решава целия живот. Кастите се превръщат в семейство. Това е редът в обществото, наложен след края на кървава война, опустошила цялата земя. Всяка каста представлява конкретна добродетел – Аскети (безкористност), Прями (честност), Безстрашни (смелост), Миротворци (разбирателство) и Ерудити (интелигентност). На 16 всеки млад човек трябва да избере към коя каста да се присъедини и да й посвети живота си. За Беатрис Прайър решението е между това да остане със семейството си или да бъде тази, която наистина е... не може да има и двете. И така тя прави избор, който шокира всички, включително нея самата.

По време на изключително съревнователната инициация, която последва, Беатрис се преименува на Трис и се мъчи да определи кои наистина са нейните приятели. Както и къде точно в живота, който сама си е избрала, да постави романтичното увлечение с понякога очарователно, друг път вбесяващо момче. Но Трис има една тайна, която пази от всички, защото е предупредена, че разкриването й е равнозначно на смърт. Свидетел на нарастващия конфликт, който заплашва да разцепи привидно перфектното общество, в което живее, Трис научава, че тайната й може да й помогне да спаси тези, които обича... или да я унищожи.
“We believe in ordinary acts of bravery, in the courage that drives one person to stand up for another.” - из манифеста на Безстрашните

Дивергенти е едно дълго състезание, което е едновременно и най-хубавата и най-лошота й страна. Ако някой очаква нещо съвършено старателно обмислено и красиво написано, може да остане разочарован, но за мен книгата беше вълнуващо приключение без нито един скучен момент, в който да имам време да забележа недостатъците й. Едва след като я приключих (почти на един дъх) се замислих какво й липсва.

Знам, че проблемът за някои хора е Трис, но за мен тя е едно от хубавите неща в книгата. Харесва ми, че не е съвършена и безкрайно щедра, и готова да се жертва за човечеството на десета страница. Харесвам ми, че притежава реалистични дози егоизъм и амбициозност, и смелост, и страх. Свързах се с нея без проблем и по време на цялото приключение, което е тази книга, всяко предизвикателство и всеки романтичен момент, сърцето ми биеше в ритъм с нейното.

Дивергенти ми донесе удоволствие, което искам да изпитам отново и щях да я препрочета дори да не правеха филм по нея. Препоръчвам ви я независимо дали смятате да го гледате, още повече че по всяка вероятност ще ви се прииска да я видите на големия екран далеч преди да я приключите.

https://www.facebook.com/SupernaturalBGFans

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]