Кой е онлайн?
Общо онлайн са 4 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 4 Гости

Нула

Най-много потребители онлайн: 468, на Сря Ное 10, 2010 8:49 pm
Top posters
Дийдра (3880)

Raven (3250)

djenitoo (2868)

Alex (2308)

Topcho (1932)

Zhu (1253)

krasy (1195)

PlamS (1162)

gabolinno (977)

Ellendary (946)

Top posting users this month
angelina4455

kostilka

Дийдра

Topcho

radost123

iliapi

You are not connected. Please login or register

» Книги » Ревюта » [Ревю] Изгубените надежди - Даниел Стийл

[Ревю] Изгубените надежди - Даниел Стийл

Предишната тема Следващата тема Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

djenitoo

Unique
Unique

Нищо не е такова, каквото изглежда...

На своя двадесет и първи рожден ден Мари-Анж неочаквано получава изключителен подарък - огромно богатство и възможността да се завърне в родната Франция. Когато посещава отново своя роден дом, замъка Мармутон, Мари-Анж разбира, че новият собственик е граф Бернар дьо Бошан, елегантен и енергичен млад вдовец, който я кани в дома си, а след това и в сърцето си. Но техният фантастичен живот като в приказка, в който едно след друго с безумна скорост следват брак, деца и все по-красиви домове, неочаквано взема зловещ обрат. Една тайнствена жена с обезобразено лице разказва на Мари-Анж зловеща история, която смразява сърцето й... В романа-бестселър Даниел Стийл надминава себе си в една завладяваща история за една жена, която намира сили, за да победи едно опустошаващо и убийствено предателство.

Получих книгата като подарък за рождения си ден. Трябва да споделя, че Даниел Стийл има някак тежък стил на писане, който се изразява в истории пропити с тъга и жестока реалност, а щастливия край е едва в последните няколко страници. Имах малко страх от книгата, защото другата книга, която съм чела от авторката "Дългият път към дома" бе много тъжна и успя да се запечата в съзнанието ми и досега, пораждащо в мен желание да избягвам книгите на Стийл до последно. Но въпреки това за мое щастие "Изгубените надежди" бе "по-леко" написана от "Дългият път към дома" и дори ми хареса доста, но не е нещо което бих искала да препрочитам, защото щастливите за мен моменти са малко и недостатъчни, че да ме накарат да я отгърна пак.

!!!спойлери!!!

Сюжета разказва за Мари Анж, французойка, която на крехката възраст от 11 години претърпява ужасът от загубата на обичните си родители и по-големият си брат. Тяхното семейство бе сплотено и изпълнено с много любов. Беше ужасно да чета за такава загуба. Скоро след смъртта им Мари Анж е изпратена при пралеля си - една сурова и сърдита, неспособна на топла ласка и любов жена - в Айова. Меко казано драстичните промени са шокиращи за героинята. Изведнъж от изпълненото с радост имение и любвеобилното семейство в топлата Франция тя се озовава насред студената зима в Айова при сурова стара жена в мрачна ферма.

Въпреки всичко младата героиня успява да свикне и дори намира опора в лицето на съученика си Били, който е неизменно до нея. Живота на Мари Анж е тежък и изпълнен с несигурност, но леко полека с помощта на приятеля си тя успява да се справи с живота. Докато не получава наследството на баща си. Тя се завръща във обичната Франция и посещава имението в което е отраснала. Там се среща с настоящия собственик граф Бернар. Той я омайва и т.н., и т.н. имат две дечица и привидно идеален брак. Но по време на брака Бернар постоянно харчи милионите на Мари Анж, залъгвайки я, че просто ги взема назаем докато неговите инвестиции в Изтока укрепнат.

Може да се каже, че бях отвратена от мекушавостта на Мари Анж затова, че не може да сложи юздите на съпруга си в безразборното му харчене на пари. Но тя е наивна, млада и влюбена. Не мога да отрека, че Бернар направи всичко възможно да я оплете в любов и още повече да я обвърже с две деца към него.

С течение на обстоятелствата Мари Анж се запознава с обезобразената бивша съпруга на Бернар, която и разказва как той е болен за пари и лукс убиец.

Отначало Мари Анж и вярва, но буквално броени минути след това бива пак оплетена от "любвеобилния" си съпруг. Което е жалко. Отдавана не бях чела за такава слаба и манипулируема особа. Но същевременно я разбирам Даниел Стийл определено знае как да създава образите така земни и разбираеми.

С няколко думи съпругът й се опитва да убие нея и децата им в пожар, за да може да наследи всички пари.

Беше неприятно да се чете за болката от такова предателство. Но поне Мари Анж и децата й оцеляха, което не може да се каже да обезобразената Луиз и мъртвия по вина на Бернар Шарл. Стана ми много тъжно за Луиз и за загубата й.

За щастие Били и Мари Анж поддържат връзка през цялата история. Тяхната връзка е много мила и нежна. Двамата си отиват един на друг.

Били бе любимият ми персонаж в книгата - червенокосо фермерско момче, което дълги години е влюбен в Мари Анж. Може да се каже, че е мъж, който никоя жена с разум не би отхвърлила.

Книгата си заслужава четенето. Вярно е, че не се отличава с нещо уникално в сюжета си, но самият начин на писане е чудесен и те кара да съчувстваш на героите.

Не съм сигурна, че ще продължа нататък с Даниел Стийл, но определено имам опция за когато съм отчаяна в търсене на четиво, което си заслужава.

http://www.muse-bg.net

krasy

Четец-маниак
Четец-маниак
Трудно я изчетох и останах неудовлетворена. Не казвам, че е лоша, напротив, но е тежка и тъжна, а обичам да чета по-леки книги. Все пак предпочитам да се отпусна приятно и максимално с някое четиво, а не да се напрягам допълнително.
Джени, много добро и интересно написано ревю си сътворила. :)

Zhu

Четец-маниак
Четец-маниак
А аз разбрах, коя книга няма да чета :) Но наистина ревюто ти е страхотно! Продължавай, аз ще ги следя :)

djenitoo

Unique
Unique
@krasy написа:Трудно я изчетох и останах неудовлетворена. Не казвам, че е лоша, напротив, но е тежка и тъжна, а обичам да чета по-леки книги. Все пак предпочитам да се отпусна приятно и максимално с някое четиво, а не да се напрягам допълнително.
Джени, много добро и интересно написано ревю си сътворила. :)

Така е. И аз предпочитам по-нетъжни книги. 050 Затова и нямам желание повече да я отварям. lol emo

@Zhu написа:А аз разбрах, коя книга няма да чета :) Но наистина ревюто ти е страхотно! Продължавай, аз ще ги следя :)

Хихи, отървах те.

Радвам се, че ви хареса ревюто, ще се опитам в скоро време да пусна още някое. 028

http://www.muse-bg.net

dia2000

Новочетящ
Новочетящ
Джени и аз няма да прочета тази книга. Признавам си не съм голям почитател на Даниел Стийл. No
Ще очаквам следващото ти ревю. plqskane

Sponsored content

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]