Кой е онлайн?
Общо онлайн са 8 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 8 Гости :: 2 Bots

Нула

Най-много потребители онлайн: 468, на Сря Ное 10, 2010 8:49 pm
Top posters
Дийдра (3976)

Raven (3260)

djenitoo (2869)

Alex (2308)

Topcho (2035)

Zhu (1253)

krasy (1195)

PlamS (1162)

gabolinno (977)

Ellendary (946)

Top posting users this month
doich_86

Дийдра

Topcho

kostilka

nmk_262

soniamit

You are not connected. Please login or register

» Начало » Конкурси и състезания » Архив (конкурси) » Спечелете "Среднощен танц"

Спечелете "Среднощен танц"

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

1 Спечелете "Среднощен танц" on Нед Авг 12, 2012 4:32 pm

Raven

Vishous Shellan
Vishous Shellan

Лейди Арабела Блайдън притежава красота и ум, и е уморена от мъжете, които виждат само едното от двете в нея. Когато един ухажор казва на Арабела, че е склонен да пренебрегне ужасните ѝ литературни наклонности на интелектуалка, за сметка на външността и богатството ѝ, тя решава да си вземе почивка от брачния пазар. Но никога не е очаквала, че по време на продължителен престой в провинцията, ще срещне лорд Джон Блекууд – ранен герой от войната, който я вълнува както никой друг мъж досега.

Лорд Джон Блекууд е изживял най-ужасните кошмари на войната… но нищо до този момент не е било така плашещо за измъченото му сърце, както лейди Арабела. Тя е опияняваща, вбесяваща… и го кара да иска да живее отново. Изведнъж той пише лоша поезия и се катери по дърветата в непрогледно тъмната нощ… само за да може да танцува с нея, когато часовникът удари полунощ. И макар да знае, че никога няма да бъде мъжът, когото тя заслужава, той не може да спре да я желае. Но когато жестоката дневна светлина измести магията на нощта, ще може ли тази изтерзана душа да се научи да обича отново?

Спечелете една безплатна бройка от книгата - "Среднощен танц", благодарение на Издателство "Тиара Букс".
За да участвате е нужно да отговорите на няколко въпроса и да споделите линк към тази тема като публикация (ще е много по-лесно, ако тагнете в публикацията си Форум Муза - @Форум Муза) във вашия фейсбук или туитър.

Въпроси (Нека отговорите ви да съдържат повече от 3 изречения):

1. Чели ли сте първата книга "Великолепно"? Какво ви харесва в нея?
2. Какво мислите за образите на лейди Арабела Блайдън и лорд Джон Блекууд? (Помогнете си с резюмето на книгата.)
3. Как си представяте първата им среща?

Вашите отговори публикувайте като коментар в тази тема.

Краен срок за участие – 22.08.2012 г. до 00:00 ч.!
Резултатите ще бъдат обявени на другия ден!
Победителят ще е един и ще бъде избран от администраторите на форума.

https://ivshadow.wordpress.com/

2 Re: Спечелете "Среднощен танц" on Пон Авг 13, 2012 8:41 pm

invicta

Сричащ
Сричащ

Да, чела съм я. Героите са много забавни и инатливи.

2. Какво мислите за образите на лейди Арабела Блайдън и лорд Джон Блекууд? (Помогнете си с резюмето на книгата.)

Двамата изглеждат устремени в преследването на целта си, доста упорити и вироглави.

Като сблъсък на характери. Вероятно Арабела ще вбеси по някакъв начин Джон.

3 Re: Спечелете "Среднощен танц" on Вто Авг 14, 2012 11:31 am

PlamS

Модератор
Модератор
Прочетох я с голямо удоволствие. Написана е с известна доза хумор. Героите са ми много симпатични - самият начин по който мислят и реагират в различни ситуации, техните упоритост, своенравност и остроумие. Харесва ми това, че всеки се бори със собствените си демони, за да намери щастието и успява. Харесвам също и стила на самата авторка, супер лесно и приятно е четенето на книгите `и.

Бел е едно от малкото изключения сред дамите във висшето общество, които се интересуват само от прическите, роклите си и това да си намерят съпруг с титла и много пари. Тя е умна и духовита, страхотна компания за смислен разговор. Но освен всичко това е и нежна и романтична натура. Мечтае мъжът до нея да вижда и цени както нейната красота, така и нейния ум.
За Джон мисля, че е изгубил себе си някъде по време на войната и е забравил как да живее. Може би се чувства увреден от целия видян и преживян ужас. Но пък Арабела е светлинката в тунела и тя ще му помогне да преоткрие себе си и ще му покаже, че е способен да обича отново.

Случайна среща в някоя прекрасна градина в провинцията. Тя е излязла на разходка, за да се наслади на опияняващите аромати и пъстрите багри на цветята, на коприненото небе и меката трева; да се откъсне от мислите си и да забрави за разочарованието си от зестрогонците. Носи книга със себе си с намерението да се потопи в някой друг свят на тихо и спокойно място в градината, когато вижда Него...
Той пък е излязъл да поязди, защото това му помага да се отпусне и да спре да мисли за ужасите на войната. Опитва се да реши какво да прави с живота си от тук нататък, как да излекува увредената си душа, когато вижда Нея...

ЛИНКкъм публикацията ми във facebook.

PS: Малко се развихрих.. извинявайте за разточителните отговори. 115

http://enzyme-substratum.tumblr.com/

4 Re: Спечелете "Среднощен танц" on Чет Авг 16, 2012 12:39 pm

Zhu

Четец-маниак
Четец-маниак
1. Чели ли сте първата книга "Великолепно"? Какво ви харесва в нея?- Честно казано не, защото нямам шанс в момента да си я купя. Но понеже съм един супер фен на Джулия Куин не мога да се сдържа. А и ако имам втората определено ще си купя 1-вата.
2. Какво мислите за образите на лейди Арабела Блайдън и лорд Джон Блекууд? (Помогнете си с резюмето на книгата. - Според мен Лейди Арабела ще е силна, красива, малко инатлива личност със завиден интелект.
лорд Джон Блекууд- ще е малко объркан, красив ( със страхотно тяло,поне в книгите всичките трябва да имат тела на богове plqskane ) с невъобразимо чувство за хумор, но и доста скептичен относно красивите неомъжени дами, било то и богати. А и според мен ще е много в стила на авторката, ако той е изгубил най- добрия си приятел във войната!
3. Как си представяте първата им среща? - Представям си как тя е излязла да се разходи в гората, придружена от далечен братовчед(който тайно се надява да събуди в нея нещо повече, да го наречем Чарлз)Чарлз твърдо решен да се обясни в любов на Арабела, когато срещат лорд Джон Блекууд, който язди из техните владения. Чарлз, раздразнен от прекъсването вижда непознатия и казава:
- Извинете, но Вие нямаате никакво право да сте тук. Моля ви най- учтиво да напуснете земята ми.
В този момент погледите на лорд Блекууд и Арабела се срещат (само с един поглед и двамата знаят, че това не е последната им среща)
Лорд Блекууд добавя:
- Границата с моята земя е само на няколко фута разстояние. Просто не успях да удържа жребеца си, нали знаете... ( следва нещо много остроумно, което само той и Арабела разбират, може би открита подигравка към Чарлз). И така тя е пленена от неговата интелигентност, мъжка сила и хумор...

https://twitter.com/Jivet0

5 Re: Спечелете "Среднощен танц" on Съб Авг 18, 2012 10:50 am

Kalinko

Новороден
Новороден
Тъкмо приключих с нея. Направо нямам думи. Книгата е невероятна. Героите са много оригинални, симпатични, своенравни, упорити, остроумни и тн. Харесвам стила на самата авторка.
Според мен и двамата ще са много силни и противоречиви характери, макар че имат доста общо. Ще са много упорити и своенравни. Ще се борят със своите проблеми.
Лейди Арабела ще е много красива, интелигентна, силна и начетена. Различна от дамите във висшето общество. Умна и интересна, жена с която може да се води смислен и интересен разговор.
Джон ще е доста вироглав и силен , но и да е изгубил себе си. След преживяния ужас на войната ще търси себе си. Според мен Лейди Арабела ще му покаже как да живее отново, как да се радва и на най-малкия подарък а от природата.
Ще е взривоопасно. Според мен двамата са доста противоречиви характери, макар че имат доста общо. Тя е излязла на разходка и среща непознат конник. Той е привлекателен. Конника поражда противоречиви чувства в нея.
Джон е излязъл да поязди и вижда тази красива дама. Красотата и го пленява още в първия момент. Имам някакво чувство, че Арабела ще го вбеси по някакъв начин.
Успех на всички участници :)

6 Re: Спечелете "Среднощен танц" on Нед Авг 19, 2012 3:13 pm

anitaxx

Новочетящ
Новочетящ
Да,чела съм първата книга от поредицата.Сладка книжка,но очаквах повече от нея.Първата среща на главните герои беше много луда.Ако трябва да съм честна Ема понякога доста ме дразнеше с този си нрав.Вече за Алекс,съм на друго мнение,много ми хареса,героя му.Мъж ,не само за една жена.Дано и Джон да е достоен като него...
Арабела е много миличка,не е толкова голям дявол като Ема,но пък има време да си покаже рогцата.Джон трябва да се докаже,и най-вече да спечели сърцето на Бел,както и да се пребори с брат й...А Бел ще трябва повече да рискува,защото в любовта и на война всичко е позволене.И най-важно но не последно място ,Бел трябва да избави Джон от трудното му минало...
Еми,имайки предвид Сашко и Ема,едва ли ще е на лунна разходка сред природата.Кой знае каква лудория е измислила Джулия Куин за да срещне двамата герои.Шоуто тепърва предстои ,както се казва.Аз например си представям че двамата се запознават ,например като тя падне върху му от нейде...паднала от небето хихи.Ще им отива тази среща,но какво ще е в действителност,скоро ще разберем...

7 Re: Спечелете "Среднощен танц" on Пон Авг 20, 2012 5:39 pm

animalita

Сричащ
Сричащ
1. Чели ли сте първата книга "Великолепно"? Да, вчера приключих с нея. Шест месеца отлежаваше на рафта, но ето че дойде и нейния ред. Какво ви харесва в нея? Алекс. 895631 И лекият, приятен стил на Джулия Куин, чувството й за хумор (коeто наистина напомня на Джейн Остин) и начина, по който са изградени образите на героите и техните емоции.
Бел е красива, интелигентна, забавна, романтична и смела. Обожава да чете и копнее за приключенията и любовта, описвани в книгите, затова е готова да се забърка във всяка щуротия изпречила й се на пътя.
Джон, според мен, също е красив, интелигентен, смел, с независим дух, но и много дисциплиниран и тих. Навярно бремето, което носи го е направило саможив и го е накарало също да се отдаде на литературата.
Още в деня на пристигането си Бел си търси място, където да препрочете за пореден път "Ромео и Жулиета", яздейки коня си, се изгубва и се оказва в земите на Лорд Блекууд. Попада на него, ядосва го набързо, но той й прощава заради нейните руси коси и големи сини очи. Докато я изпраща в имението, където е отседнала (О, тя може би е при Алекс и Ема 601448 ), обаче се държи някак дръпното (опитвайки се да не я награби). Това амбицира Бел да иска да научи всичко за него, а и е забелязала, че и той чете "Ромео и Жулиета". laughting hand След като се разделят и двамата осъзнават, че са останали със смесени чувства от срещата си и нямат търпение да се видят отново.
inlove

Линк в Twitter

8 Re: Спечелете "Среднощен танц" on Вто Авг 21, 2012 8:41 am

ultraviolet

Новочетящ
Новочетящ
Буквално излапах книгата с кориците.Грабна ме с тънкия хумор,своенравието на Ема и мъжкарското,властно и уверено държание на Алекс.Наистина Джулия Куин, макар и по-сдържана в описанията си от повечето си колежки в жанра,успя да сполучи с добри диалози между главните герои, а любовните сцени бяха меко казано спиращи дъха.Още от нелепата среща на главните, разбрах че ще е загуба ако не прочета "Великолепно".Самото заглавие на книгата я описва съвсем точно.Дори стигнах до там да мъкна книгата в университета,водена от непреодолимото любопитство да разбера какво ще стане нататък.Четях в коридорите,в аулите, в семинарните зали,дори в лабораторията.Гледаха ме като извънземно, но си заслужаваше.Алекс и Ема са като два магнита, едновременно толкова различни и така сходни в лудешкия си нрав и жаждата за страстни преживявания.

Арабела е олицетворение на интелигентната жена,която знае какво иска и как да го постигне.Готова е съвсем безцеремонно да се откаже от бляскавия живот, в бляскавите бални зали, заобиколена от джентълмени ,които се надпреварват да й правят комплименти.Но за нея най-големия комплимент би бил,мъжът до нея да оцени нейните умствени възможности, а не просто да се прехласва по нейната физическа красота и дадености.Бела няма нищо общо с Ема ,която чисто и просто е една лудетина ,която имаше нужда някой истински мъж да я усмири.На Бела й трябва мъж,който да оцени вътрешната й красота,спокойни и романтични вечери, далеч от претъпканите пиршества и суета.Смятам че Джон,като мъж видял грозната страна на живота, претърпял редица разочарования и страдания,борейки се да оцелее,напълно се вписва в този профил.Той е човека,готов на всякакви унижения и неща ,които дори не е мислил че е способен да извърши,само и само да се настани в сърцето на жената,която го е пленила.

Моето въображение едва ли може да се сравни с това на Джулия Куин, но ще се опитам да опиша картината,която се настани в съзнанието ми още щом зърнах корицата и резюмето :
Водена от жаждата си да намери уединение, а може би някакво разнообразие в заседналия живот в провинцията, Лейди Арабела предприема разходка из околностите.Скитайки се из дебрите на близките гори, тя случайно се озовава пред една тихо поточе.Денят е горещ, с наситена влажност ,а лейди Арабела чувства умора.Решава да се разхлади като си направи една ободряваща баня.Оглежда се внимателно на всички посоки,и уверявайки се че никой няма да я безпокои сваля натежалата и залепнала за тялото й ежедневна рокля.Но някъде там, зад едно дърво,някой наистина я наблюдава...Лорд Блекууд е запленен от прелестната гледка, на която неволно се е натъкнал.Прекосявайки своите владения, надявайки се също като Арабела,да избяга от отегчението и жегата,и той има намерението да потърси облекчение в прохладните води на близкия поток, но стигайки до него вижда...едно русо, голо, създание ,приличащо на горска нимфа.Решава да не издава присъствието си и тайно да се наслаждава на гледката, което противоречи на всякакви принципи, които си е създал през годините.Неволно обаче настъпва един клон и шума от счупването отеква като изстрел в гората.И тогава красивата нимфа се обръща и вижда непознатия...

https://twitter.com/viks_kk/status/237790948183142400

9 Re: Спечелете "Среднощен танц" on Вто Авг 21, 2012 10:02 am

Ellie.

Новочетящ
Новочетящ

Великолепно е част от малкото книги, които взе веднага след излизането. По принцип трудно избирам книгите, които купувам, от несигурност дали ще ми харесат. За Великолепно бях сигурна, че ще стане една от любимите ми и така й стана, тя успя да надмине очакванията ми. Книгата направо ме омая и дори след многобройните прочитания (вече мисля, че мога да я изиграя) не спри да ми е интересна както първият път. Главните герои толкова се отличават от съвременниците си, че просто няма как да не ги харесаш. Любими моменти са тези, в който трудните характери се сблъскват, също така обожавам и начина на постепенната промяна на чувствата на Алекс и Ема един към друг. Постоянните лудории на тази необикновено лейди винаги те държат в напрежение е не ти оставят момент, да поемеш дъх. Различното в тази история е, че не свършва със сватбата и не представят брачния живот като неземно щастие, което още повече ме радва.

Лейди Арабела Блайдън е вече познат персонаж от Великолепно, но в книгата, за нейните премеждия по пътя към любовта определено ще се разкрия още черти от характера й. Страстта й към четенето ни е вече известна и непоколебимостта относно избора на съпруг, който няма да я ограничава. Предполагам, че в крайна сметка бел ще излезе същата непокорна лейди, с авантюристичен дух, като братовчедка си, и ще се държи доста непредсказуемо с избраника на сърцето си. Относно лорд Джон Блекууд, мога само да му пожелая късмет с Бел, сигурна съм, че ще е също толкова объркан относно чувствата си, както беше и Алекс, но се надявам да ги осъзнае по-рано. при него явно ще има терзания, че не е достатъчно добър за прекрасната лейди и това ще е главната пречка за щастливия край, но в крайна сметка ще превъзмогне страховете си в името на любовта.

Предполагам, че първата им среща ще е в резултат на някоя от страстите на Бел. След като Бел е в провинцията със сигурност ще се разхожда много, тъй като е жена на ново място, немислимо е да пренебрегне любопитството си. Може би ще види някоя запусната резиденция и ще реши да разгледа по отблизо. Провирайки се из хубраците ще види през някоя зацапан прозорец огромна библиотека и изкушена от множеството полици с книги ще се промъкне тайно и разгледа. Ето там може би ще я намери лорд Блекууд, насред прашната си библиотека стиснала в ръка любимата си книга, която по прищявка на съдбата е и неговата любима. Има милиони варианти на първата им среща и всички до един са толкова необикновени.

10 Re: Спечелете "Среднощен танц" on Вто Авг 21, 2012 11:27 pm

sun_vampire

Новороден
Новороден
Да, чела съм я. По принцип не съм фен на този жанр, защото много от книгите ми се струват прекалено лигави, но Великолепно не беше чак толкова и за това ми хареса. Джулия Куин е изградила един много красив свят, в който се докоснах и честно казано се замечтах и аз да съм живяла по онова време. Единственото, което ме е привличало в тези книги, е когато действието се развива в Англия. Джулия Куин много живописно беше описала всичко. От героите, които бяха доста колоритни до именията и залите за танци. Книгата беше много приятна и лека за четене. Естествено имаше моменти, в които се ядосвах (по принцип много се вживявам) на Алекс и Ема. Хареса ми идеята за дама от Америка и мъж от Англия, които се влюбват. И двамата носят белезите на техните страни, противоречат си и са различни, но въпреки това са създадени, за да се обичат.

Както се разбира от резюмето двамата нямат нищо общо. Арабела е красива, умна, слънчева личност. Докато четях Великолепно постоянно си представях, че около нея витае една доброта. Тя обича да чете, особено Ромео и Жулиета. Бел не е точно като останалите дами във висшето общество. Тя не е от тези жени, които се избиват, за да си хванат най-богатия мъж. Изглежда незаинтересована от всепоглъщащият лукс. За нея по-важена е вътрешността на човек, а не празната красива обвивка.
Джон той пък е точно обратното. Изобщо не изглежда слънчев и добронамерен. Просто неговият живот сее стекъл по съвсем различен начин. Той също като Бела не изглежда загрижен за пищните балове и не се е втурнал да си търси съпруга. По-скоро той търси утеха за ранената си от войната душа и съвет, но според мен е горд, за да го признае. Ще се сблъскат огън и лед, но постепенно ми се струва, че ще пламне пожар и всичко, което е било замръзнало ще се стопи в любов.

От резюмето се разбира, че тя заминава в провинцията, за да се отърси малко от светския живот и двамата се срещат там. Предполагам, че ще е в някое имение на Алекс и разбира се и той ще е там заедно с Ема. Предполагам срещата им няма да е отчайващо романтична, няма да е приказна. Може би ще е точно обратното. Представям си нещо такова: Тя се разхожда замечтана и започва да вали, за да се скрие от дъжда Арабела се затичва към една то конюшните и на входа се сблъсква с него. Ще се погледнат раздразнено и само доброто им възпитание ще ги възпре да не си кажат по някоя обидна дума. Той ще излезе с коня си и тя ще гледа след него, и ще се чуди къде може да отива в този проливен дъжд. В ума му постоянно ще се появява нейният образ. Или по-точно мокрите руси коси и капчиците дъжд по лицето и, които изглеждат като звезди.

Ето го и линка: https://www.facebook.com/sunGerry

Успех на всички monkey1 !

http://ibis-fan-forum.bulgarianforum.net/

11 Re: Спечелете "Среднощен танц" on Сря Авг 22, 2012 5:07 pm

krasy

Четец-маниак
Четец-маниак
- Не, не съм чела "Великолепно". Не знам как съм я пропуснала, при положение че много харесвам творбите на Джулия Куин. Има прекрасен, увлекателен, а и забавен стил на писане. Любима ми е поредицата й за Бриджъртън, на която толкова много се забавлявах, направо се хилих с глас. Семейство Бриджъртън са страхотни, големи образи, толкова остроумни и с уникално чувство за хумор. За отрицателно време прочетох всички преведени книги до момента от поредицата, благодарение на момичетата от „Дрийм Тийм”. Толкова съм се зарибила по тях, че нямам търпение да прочета още. Смятам да си купя и то с удоволствие книгата „Великолепно”. А докато гледам корицата на "Среднощен танц", чувствам как желанието се усеща силно от нея и те кара да се потопиш в измисления свят на авторката и да го усетиш и ти. Развълнувана съм и за тази книга и много я искам.

2. Какво мислите за образите на лейди Арабела Блайдън и лорд Джон Блекууд?
- Прочитайки интересно представеното резюме на "Среднощен танц", си съставих следното мнение за главните персонажи в книгата:
Харесвам, всъщност обожавам образа на Арабела. Ценя, разбира се, красотата и нежността във външния вид на една жена, но повече ценя и предпочитам душевните благодетели и интелект. Явно лейди Арабела притежава и от двете – красива външност и остър ум. Предполагам разговорите с нея никога няма да са скучни, а напротив би били интересни, приятни, пълноценни и забавни. Със сигурност ще притежава закачливата ирония и способността да се изказва остроумно. Макар във времето в което е написана книгата повечето мъже да не са се впечатлявали от умствения капацитет на една дама, а само от прелестната й външност, Арабела Блайдън предпочита да бъде оценена и уважавана като жена с висок интелект, а не само като красавица. Смятам че тя копнее да намери мъж, който да харесва и обича всичко в нея. И явно го намира, в лицето на Лорд Блекууд.
Мнението ми за Джон Блекууд е че той е силен мъж, както физически, така и душевно. Преживял и преодолял е много опасности, трудности, загуби и мъка. Справил се е с ужаса на войната и е оцелял в този кошмар. Представям си го с добро телосложение, привличаща и външност и неустоим чар. Също така под тази силна фигура, смятам че се крие невероятно нежно и добро сърце, романтичен дух и проникновен ум. Сигурна съм, че е мъж който ще оцени добродетелите в една жена и ще съумее да й покаже уважението и възхищението си от това. Предполагам той е мъж, който силно и всеотдаващо би обичал дамата до него и я търси, с желанието си да й даде тази обич. Смятам че ще са прекрасна двойка с лейди Арабела.

- Представям си Арабела Блайдън, облякана в невероятно красива и елегантна рокля в бледо-теменужен цвят, разхождайки се из земите, които са собственост на провинциалното имение, в което е отседнала. Но докато обикаля и се наслаждава на красивата природа, мириса на поля и звуците на птиците, тя навлиза в територията, собственост на Лорд Блекууд. Въпреки че се усеща къде е, защото забелязва в далечината непознати постройки, тя продължава с любопитство да върви напред. Стига до заградено пространство за езда, в което вижда най-красивия черен жребец, който неумолимо отказва да бъде обязден от привлекателен мъж с непреклонен и твърд поглед. Но в момента, в който той я забелязва и погледите им се спират един на друг, лейди Арабела вижда освен възхищението му от външността й и някаква тъга, топлина и нежност. В този миг тя разбира, че трябва да помогне на тази тъга в очите му да изчезне и да бъде заменена от щастие, разбира че желае да опознае този мъж и да изживее незабравими моменти с него. В същия този момент Джон Блекууд осъзнава, че иска тази жена, че тя може би ще премахне кошмарите му и ще ги замени само с радостни спомени, че може тя да бъде жената на сърцето му.
Това е в кратък вариант първата среща на главните образи, така както аз си ги представям. Но предпочитам да прочета какво в същност се случва от страниците на книгата. Убедена съм, че ще е едно невероятно преживяване, докато чета "Среднощен танц". Нямама търпение да разбера каква изненада и приятно приключение ни е представила Джулия Куин в книгата си.

Споделих конкурса във Facebook.https://www.facebook.com/profile.php?id=100003901356238

Успех на всички участници в конкурса!

12 Re: Спечелете "Среднощен танц" on Сря Авг 22, 2012 9:55 pm

silvara

Сричащ
Сричащ
Да, прочетох почти на един дъх ,,Великолепно" и книгата наистина си заслужва името. Още от петнайсет годиншна харесвах любовните романи, но от дълго време не се бях потапяла отново в тях. ,,Великолепно" ми напомни ясно защо се влюбих в този жанр. Книгата беше забавна, изключително страстна, запленяваща и драматична на места. Влюбих се от първия прочит в Ема Дънстър и много се впечатлих от нея, от интелекта, характера и остроумието й, от това, че не чака да бъде спасена, като изпаднала в беда девица, а, че измисля всякакви налудничави и опасни планове, за които една благородна дама не би си и помислила. Хареса ми смелостта и хладнокръвието, което показа в лицето на опасността и фактът, че за хората, които обича, би направила дори най-неочакваното нещо, като да предложи брак на мъж или да влезе с взлом.Образът на Алекс също ме впечатли с неговата мъжественост, избухвилост и решителност. Макар в началото да смятах, че причината му да отказва брак е леко преувеличена, започнах да го разбирам, но отношението му към Ема, когато тя го помоли да се омъжи за нея, много ме разочарова. Аз не мисля, че бих простила на някого подобно нещо, дори да си има своите толкова основателни причини. Това още повече ме кара да й се възхищавам.
И да не забравя да спомена многото спорове и разговори между Алекс и Ема, които ме накараха да се смея до сълзи и прекрасните описания на Джулия Куин на имението на Ашбър, което ме накара да желая и аз да имам подобно имение.
Още от ,,Великолепно" Арабела ми направи впечатление като една много интелигентна, забавна, остроумна и силна млада дама. Много се различава от повечето изискани млади дами, търсещи си съпруг.Не много жени от вишето общество биха споделяли и насърчалали плановете си на лудата си американска братовчедка, нито биха говорили по толкова открит начин както Бел.Тя още ме впечатли със страста си към четенето, изискания си вид и смелостта,любопиството и фактът, че търси някоя сродна душа за себе си, който ще я приема такава каквато е, а не просто някой, за когото да се омъжи.
За Джон си мисля, че ще е от онези строги, мускулестни войници, които са свикнали всеки веднага да откликва на заповедите им и който много, много ще се изненада, когато се срещне с нашата упорита Бел. Мисля също, че и той като Алекс ще трябва да се пребори със самия себе си, със събитията от миналото, които сигурно са го белязали по-ужасен начин -физически или психически, че вече не знае как да се наслаждава на живота и любовта. Предполагам, че прекарва дните си затворен в имението си, усамотен, не искаш никакъв допир с околния свят, опитвайки се да излекува раните от мъчителните и ужасни неща, които е бил принуден да извърши по време на войната и които е бил свидетел. Войната белязва всекиго по-различен начин, но не оставя никого незасегнат. Смятам, че хуморът, интелигентността на Бел и нейната красота се точно това, от което той се нуждае, за да повярва, че все още не е късно да намери щастието си.
Имам няколко варианта. Първо, може Джон да е познат на Алекс и той да ги запознае на някои елегантен и величествен бал, организиран в имението му. Джон ще види Бел там в цялата й красота, облечена в неземно красива рокля и неустоима прическа и веднага ще хлътне по нея и няма да може да си я избие от главата. Или, може би по време на някоя от разходките на Бел, докато се наслаждава на природата и си търси място, където може да се отпусне и да почете някоя от любимите си книги, когато ще се натъкне на изпадналия в беда Джон Блекууд. Той може би е паднал от коня си и се е наранил, или е бил нападнат от бандити. При всички случаи нашата смела Бел ще му се притече решително на помощ и той ще бъде очарован от красотата, смелостта и остротата на ума й, и веднага ще бъде неустоимо привлечен от нея. Под претекст да й благодари за помощта, той ще отиде да я види отново и така лека-полека между двамата ще пламне страстна любов.
При всички случаи, нямам търпение да видя как наистина ще се срещнаст. Джулия Куин има способността да изненадва читателите си по най-различни начини и аз тръпна в очакване на тази изненада.
ФБ

13 Re: Спечелете "Среднощен танц" on Сря Авг 22, 2012 10:10 pm

Lady Infernaliia

Прохождащ
Прохождащ
1. Чели ли сте първата книга "Великолепно"? Какво ви харесва в нея? - За жалост все още не съм имала възможността да прочета първата книга.Отдавна съм заинтересована от нея и сега ако спечеля втората със сигурност ще трябва вече да прочета и първата.Резюмето ме грабна от пръв поглед, а отзивите след това още повече ме впечатлиха.Още повече, че срещнах и доста добри коментари относно авторката - Джулия Куин.

2. Какво мислите за образите на лейди Арабела Блайдън и лорд Джон Блекууд? (Помогнете си с резюмето на книгата.) - Лично аз доста си падам по силните и борбени главни героини.А от рецензията разбирам, че лейди Арабела, би могла доста добре да се впише в тази категория.Една жена винаги трябва да се старае да изглежда добре, особено в средите на висшето общество, но много често под красотата няма нищо, празно е.Ето защо се впечатлих от описанието на Арабела - интелигентна и красива.Това са две прекрасни качества, и са още по-прекрасни, когато вървят ръка за ръка.В описанието на героинията обаче виждам още една черта, която ми направи впечатление - упоритост и борбеност в известна степен.Защо ли?Защото, когато си дама от висшето общество ти подобава да се омъжиш за "достоен" мъж, т.е. мъж с достойно потекло и финансови възможности, и това непрекъснато ти е натяквано, както от семейството, така и от постоянното шушукане на хората от тази "висша" среда.На Арабела явно не й липсват такива обожатели, но тя не се оставя, защото има друга представа за "идеалният" мъж, а не тази, която й е налагана толкова дълго.Това за мен си е проява на чист бунт, което лично на мен много ми допада.
От друга страна Джон Блекууд - лесно се вижда че няма почти нищо общо с Арабела.Тя живее в охолство, докато той е принуден да се справя с последствията от войната.Явно е, че животът му не е бил много лесен.Но както всички знаем - противоположностите се привличат.Ще ми бъде много интересно да проследя историята им.
3. Как си представяте първата им среща? - Ами представям си я доста странно.Още щом прочетох, че се срещат в провинцията, една картина изникна в главата ми.След като иска да си почине от светския живот Арабела явно много ще се радва да се разхожда сама сред природата.И на една от тези многобройни разходки, докато язди, сама, конят й изведнъж полудява и започва да тича в галоп.Иии естествено лорд Блекууд се притичва на помощ на дамата в беда.Обаче със сигурност не си представям тя кротко да му благодари.О, не, не.По-скоро си представям нещо подобно:Той нахакан мъжкар, който й прави намеци, а тя, щом го вижда, леко надменна и високомерна.Би се получило нещо доста интересно, поне според мен.:}

https://www.facebook.com/kristiyana.shopova

Успех на всички от мен!:]

14 Re: Спечелете "Среднощен танц" on Сря Авг 22, 2012 11:43 pm

zori_stz

Новороден
Новороден
- Да, чела съм първата книга от поредицата "Блайдън". “Великолепно” много ми допадна и с огромно удоволствие разлиствах страниците. Обожавам стила на писателката и тънкия хумор, с който тя така умело си служи. По точи начин се трупат все повече почитатели и фенове, убедена съм. Ема и Александър са чаровни, упорити, инатливи, своенравни, остроумни... Реагират различно в ситуациите и така държат читателите в напрежение. Още си спомням първата им среща - тотално луда! Смях се като откачена. ;д

- Според прочетеното в анотацията мисля, че лейди Арабел Блайдън ще бъде красива изкусителка. Страстна натура, която освен невероятен чар е надарена и с блестящ ум. Качества, които рядко се комбинират в образа само на една жена. Мисля още, че ще бъде целеустремена, знаеща какво желае и как да го постигне. Джон Блекууд пък си представям като силен мъж. Борейки се смело във войната и оцелял след всичките опасности. В съзнанието ми изниква като тъжна фигура, загубила се в забързания ритъм на живота. Срещайки лейди Арабел Блайдън, той преоткрива красотата на света и се преражда за нови дръзки приключения.

- Двете личности ми се струват доста различни, но допълващи се. Първата им среща определено ще е вълнуваща и типично в стила на авторката – забавна. Представям си първото им запознаване по следния начин: Лейди Арабел Блайдън удобно се е разположила в креслото си и захласнато чете нова поезия. Джон Блекууд влиза в имението, за да потърси баща й и се изгубва сред многото еднакви стаи и дълги коридори. Така се натъква на младата красавица и се заговарят за книгата, която тя чете. Веднага усещат ярките пламъци, които избухват между тях.

https://www.facebook.com/zorityy.stz

15 Re: Спечелете "Среднощен танц" on Сря Авг 22, 2012 11:45 pm

veroncheto

Новочетящ
Новочетящ
- Не, не съм я чела, но много обичам книгите и бих я прочела с удоволствие. Все пак ако спечеля (с някакъв огромен късмет) втората книга, то това ще е страхотен стимул, за да си купя първата. Случвало ми се е вече с друга поредица. :)

2. Какво мислите за образите на лейди Арабела Блайдън и лорд Джон Блекууд?
- Колкото успях да разбера от резюмето лейди Арабела е доста интелигента, умна, самоуважаваща себе си жена. Знае какво иска и се опитва да го постигне по всякакъв начин. Колкото до лорд Блекууд - той е силна и борбена личност. Преживял е доста, но до сега не е изпитвал силата на любовта, а жадува за нея.

- Първата им среща си я представям в някоя градинка - той е седнал на някоя пейка, а тя минава с приятелка. Той я вижда от по-далеч и не може да снеме поглед, запленен от нейното обаяние. Минавайки покрай него тя забелязва неговото втренчване и когато се взира в него също не може да откъсне поглед. По-късно се срещат на пазара и съвсем случайно се сблъскват, така най-накрая се заговарят.

Линк - https://www.facebook.com/Veronika.Tsvetanova

Sponsored content

Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]