Кой е онлайн?
Общо онлайн са 7 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 7 Гости

Нула

Най-много потребители онлайн: 468, на Сря Ное 10, 2010 8:49 pm
Top posters
Дийдра (3949)

Raven (3253)

djenitoo (2868)

Alex (2308)

Topcho (2007)

Zhu (1253)

krasy (1195)

PlamS (1162)

gabolinno (977)

Ellendary (946)

You are not connected. Please login or register

» Начало » Конкурси и състезания » Архив (конкурси) » Конкурс за "Жената на самурая"

Конкурс за "Жената на самурая"

Иди на страница : Previous  1, 2

Go down  Съобщение [Страница 2 от 2]

[Broken]

Сричащ
Сричащ
Сред дебрите на темпераментното ми детство, като ефирен образ се откроява разноликата легенда за феникса. Според китайско поверие, знойната птица олицетворявала огъня и била част от четирите свещени пазителя на света, именувани още като ‘небесни крале/воини’. Източни предания разказват, че в далечното минало легендарните птиците всъщност били две. Мъжкият екземпляр се наричал Фенг, въплащение на жежкото слънце и лятото, а женският – Хуанг, символизирал лунния цикъл. В следствие на това, боговете завинаги свързали двата Феникса. Умишлено едно от древните прозвища на птицата е именно Фенгхуанг, което го превръща в актуален прототип на Ин и Ян, фината грация, интернационалния мир и любовта. Душевността на необузданата птица и до днес се смята за раздвоена – Огненият феникс като вселенски покровител и черният – първообраз на безграничната ярост. Всеки компонент от телосложението на птицата бива считан за свещен : главата – крепко целомъдрие и доблест; крилата – отговорност и дивна свобода; коремът – вяра; гърдите – съкровена милост и състрадание.

zori_stz

Новороден
Новороден
1. Разкажете любимата си легенда. Без да копирате от интернет.
- Впечатлена съм от древни легенди, свързани със старите народи. Любимата ми легенда е тази за Атлантида. Ето я й нея:
Атлантида била разположена В Атлантическия океан (днес близо до протока Гибралтар). Територията й не била толкова голяма, но природата била уникална. Срещали се изумителни и редки животни и растения, имало изобилие от природни богатства – злато, сребро, мед. Хората живеели мирно и спокойно, в хармония с природните блага. Но един ден на власт застанал лош вожд. Той бил арогантен и желаел да се бие, да плячкосва и да завзема територии. Наредил на хората си да нападнат гърците и да завземат Атина. Гърците обаче се обединили и отблъснали нападателите си далеч. Това разярило още повече вожда на Атлантида. Той заповядал на племената си отново да нападнат. Този път гърците губели. Хора били избивани, цели села - опожарявани, древни храмове - осквернявани. Древногръцките богове се ядосали. Намесили се в битката и само за едно денонощие Атлантида била потопена под водите на океана.
Има много легенди за мистичния остров, но тази ми харесва най-много.

http://www.facebook.com/zorityy.stz

Raven

Vishous Shellan
Vishous Shellan
Заключвам темата. По-късно ще разберете резултатите.

https://ivshadow.wordpress.com/

Sponsored content

Върнете се в началото  Съобщение [Страница 2 от 2]

Иди на страница : Previous  1, 2