Latest topics
» Зад маската на дявола | Николай Пенчев (ревю)
Вто Сеп 19, 2017 4:05 am by kostilka

» Предавам нататък
Нед Юли 16, 2017 11:55 am by Topcho

» "Алиса и петък вечер" (ревю)
Вто Май 30, 2017 11:01 am by Дийдра

» Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги
Нед Май 07, 2017 11:11 pm by Mariq123

» Riddle .
Нед Май 07, 2017 11:08 pm by Mariq123

» Коментари на дневниците
Нед Май 07, 2017 11:03 pm by Mariq123

» СЪОБЩЕНИЯ
Нед Май 07, 2017 10:53 pm by Mariq123

» Последната империя | Брандън Сандерсън (ревю)
Сря Май 03, 2017 1:06 pm by radost123

» "Аз преди теб" - Джоджо Мойс
Вто Май 02, 2017 8:03 pm by gery777

» Nerve (ревю)
Чет Апр 27, 2017 10:12 pm by debora

Кой е онлайн?
Общо онлайн са 10 потребители: 1 Регистриран, 0 Скрити и 9 Гости :: 1 Bot

kostilka

Най-много потребители онлайн: 468, на Сря Ное 10, 2010 8:49 pm
Top posters
Дийдра (3872)

Raven (3245)

djenitoo (2868)

Alex (2308)

Topcho (1919)

Zhu (1253)

krasy (1195)

PlamS (1162)

gabolinno (977)

Ellendary (946)

Top posting users this month
kostilka

Дийдра

Ellendary

radost123

Topcho

ruru

You are not connected. Please login or register

» Архив » Общ архив » Howl's Moving Castle » Нов превод: Подвижният замък на Хоул

Нов превод: Подвижният замък на Хоул

Ще следя ли превода?

96% 96% [ 26 ]
4% 4% [ 1 ]
Общо гласове : 27

Предишната тема Следващата тема Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

Alex

Owner
Owner

Ревю: Магическа история за вълшебен свят. В страната на вещици, магьосници и демони, съществува една абсурдно правило: най-малката дъщеря има най-голям успех в живота си, тя е предопределена да се ожени за принцът, средната дъщеря има възможности, докато първата е обречена.
Софи е най-възрастната от трите дъщери на шапкар. След като баща ѝ умира, двете ѝ по-малки сестри са изпратени надалеч, тя наследява шапкарницата на баща си, където е обречена цял живот да декорира шапки. "все пак съм най-голямата от трите дъщери", казва си. Неочакван обрат и заклинание, което я превръща в старица я запращат надалеч да дири съдбата си. Тя я захвърля в ръцете на магьосника Хоул, сключил сделка с огнения демон Калцифер, известен с това, че изяжда сърцата и краде душите на младите момичета.
Дали Софи ще успее да открие доказателството, че е така?
Дали Софи ще успее да успее да направи необходимото за да развали проклятието, което тегне над нея?
Книгата те връща към детството, към историите за магьосници и вещици и те хваща в неговия плен, поднася мистерии и загадки, докато следваш неотлъчно заплетената съдба на Софи и се забавляваш с нетрадиционните проблеми на Хоул, Калицифер и младият чирак Майкъл, докато през това време те преследват съживено плашило и черно проклятие.
Тази книга е за онези от нас, в които дълбоко навътре дреме едно непораснало дете, на което правилата, които управляват живота ни му се струват точно толкова абсурдни колкото тези, които контролират живота на Софи.
Книгата е изплетена от фантазия, мистерия и почти невидима нишка любов, уловима за порасналите деца и също толкова магическа (а понякога не) колкото подвижния замък на Хоул.

В земите на Игнари, където неща като бързоноги ботуши и мантии невидимки наистина съществуваха, бе голямо нещастие да се родиш най-възрастният от трима. На всички им бе ясно, че ще провалиш пръв и дори по-лошо, ако тримата поемете да дирите съдбата си.
Софи Хатър бе най-голямата от три сестри. Не бе дете дори на беден дървосекач, което би ѝ осигурило някакъв шанс за успех. Вместо това родителите ѝ държаха магазин за дамски шапки в проспериращото градче на Маркет Чипинг. Майката на Софи бе починала когато тя бе на едва две годинки, а сестра й Лети – на една – и баща им се бе оженил за младата им асистентка, красива блондинка на име Фани. Скоро Фани бе дала живот на третата сестра, Марта. Това трябваше да превърне Софи и Лети в грозните доведени сестри, но в действителност и трите девойчета израстнаха красиви, въпреки че всички твърдяха, че Лети е най-прелестната от тях. Фани се грижеше за трите им с еднаква добрина и по никакъв начин не благосклонничеше към Марта.
Господин Хатър бе горд и с трите си дъщери и ги изпрати да се изучават в най-доброто училище в града. Софи бе най-ученолюбивата. Четеше много и съвсем скоро осъзна колко малък шанс за интересно бъдеще има. За нея това бе голямо разочарование, но все още се чувстваше достатъчно щастлива, полагайки грижи за сестрите си и насърчавайки Марта да търси късмета си, когато му дойде времето. След като Фани бе постоянно заета в магазина, Софи бе онази, която се грижеше за двете по-малки сестри. Помежду им често имаше размирици. Лети въобще не бе благосклонна да бъде онази, която след Софи, щеше да има най-злочеста съдба.
- Не е честно! – крещеше тя – Защо Марта да вземе най-хубавото, само задето е родена най-малката? Аз ще се омъжа за принца, ще видите!
На което Марта винаги отговаряше, че ще свърши непорочно богата без да ѝ се налага да се жени никому.
След което Софи ги разтърваше и поправяше дрехите им. Тя бе много пъргава с иглата. Измина време и започна да шие и дрехи за сестрите си. Имаше една тъмно-розова рокля, която бе ушила за Лети, Първомайския Ден преди тази история да започне, за който Фани бе казала, че изглежда като че ли е изкаран от най-скъпия магазин в Кингсбъри.
По това време, всички отново започнаха да говорят за Вещицата от Запада. Говореше се, че Вещицата е застрашила живота на кралската дъщеря и кралят бе зааповядал на личния си магьосник, Магьосника Съливън да отиде в Запада и да се разправи с Вещицата. Изглежда Магьосника Сълиман не само се бе провалил да се отърве от Вещицата, но и бил убит от нея.
Така че, когато няколко месеца по-късно, внезапно на хълмовете над Маркет Чипинг се бе появил черен замък, бълващ тъмни облаци пушек от четирите си тънки, високи кули, всички бяха убедени, че Вещицата отново се е преместила от Запада за да започне да тероризира страната, какво бе направила преди петдесет години. Хората наистина много се изплашиха. Никой не излизаше навън сам, особено насред нощта. Това, което ги плашеше дори повече бе, че замъкът не стоеше на мястото си. Понякога бе високо черно петно върху северозападните възвишения, понякога се издигаше над скалите на изток, а друг път слизаше право по склона за да седне малко след последната северна ферма. Понякога можеш да го зърнеш да се движи, бълвайки от кулите си пушек на мръсни, сивкави облаци. Не отдавна, всички бяха убедени, че замъка ще следе в долината и дори Майорът се бе заканил, че ще изпрати някого при краля за помощ.
Но замъка продължи да броди по хълмовете и се разбра, че не принадлежеше на Вещицата, а на Магьосника Хоул. Магьосника Хоул не бе по-добър. Въпреки че не изглежда да имаше желание да напусне хълмовете, бе познат с това, че за развлечение събира млади девойчета и изсмуква душите им. Други твърдяха, че изяжда сърцата им. Той бе крайно хладнокръвен и безсърдечен магьосник и никое младо момиче не бе в безопасност ако бъде хванато да се скита само. Софи, Лети и Марта, както и другите девойки от Маркет Чипинг бяха предупредени никога да не излизат навън сами, което бе голямо раздразнение за тях. Чудеха се каква ли полза извличаше Магьосника Хоул от всички души, които е събрал.
Имаха си и други тревоги на ума обаче, Мистър Хатър бе починал внезапно точно когато Софи бе станала достатъчно голяма за да спре да ходи на училище. Тогава се разбра и, че той е бил извънредно горд с дъщерите си. Училищните такси, които бе заплащал, бяха оставили магазина в множество, тежки дългове. Когато погребението приключи, Фани седна в приемната на къщата, която се намираше врата до врата с магазина и обясни ситуацията.
- Боя се, че ще се наложи да напуснете това училище – каза тя – Изчислявах нещата как ли не и единственият начин, по който можем да продължим да водим бизнеса и да се погрижа за трите ви е да ви установя като чираци някъде. Не е практично всички да сте в магазина. Не мога да си го позволя. Затова, ето какво реших. Първо Лети –
Лети погледна нагоре, грееща от здраве и красота, която дори печала и черните дрехи не можеха да скрият:
- Искам да продължа да уча – каза.
- Така и ще бъде, любов моя – отвърна Фани – Уредих да станеш помощница в Чезари, сладкарницата на Маркет Скуеър. Носи им се име, че се държат с чираците си като с крале и кралици и ще бъдеш много щастлива там, докато учиш полезна работа. Госпожа Чезари е редовен наш клиент и моя добра приятелка и се съгласи да те вземе като услуга.
Лети се засмя по начин, показващ пълното ѝ неудобрение.
- Благодаря ти – каза – Не е ли голям късмет, че обичам да готвя?
Фани изглежда си отдъхна. Лети можеше да бъде отвратително упорита когато го пожелаеше.
- Сега Марта – продължи – Знам, че си твърде млада за да работиш, затова избрах за теб нещо, което да включва дълго чиракуване и да ти бъде полезно, каквото и да решиш да правиш занапред. Сещаш ли се за старата ми приятелка от училище, Анабел Фейърфакс?
Марта, нежна и крехка, приклещи големите си сиви очи към Фани почти толкова упорито колкото Лети:
- Имаш предвид онази, която бърбори постоянно – отвърна – Тя не е ли вещица?
- С очарователна къща и клиентела по цялата Нагъната Долина – пламенно изрече – Тя е добра жена, Марта. Ще те представи на всички внушителни хора, които познава в Кингсбъри. Животът ти ще бъде уреден когато приключи с теб.
- Тя е приятна дама – отстъпи Марта – Добре тогава.
Слушайки, Софи усети, че Фани е наредила всичко както си му е реда. Лети, като втората дъщеря, бе малко вероятно да излезе нещо кой знае какво, затова Фани я бе пратила някъде, където можеше да срещне млад чирак и да заживее щастливо до края на дните си. Марта, която бе обречена да изпъкне и да направи състояние, щеше да учи вещерство и да има богати приятели, които да й помагат. Колкото до самата нея, Софи нямаше и съмнение какво щеше да последва. Дори не се изненада, когато Фани каза:
- Сега, Софи, скъпа, бидейки най-възрастната, ще бъде правилно само ако наследиш шапкарницата когато се оттегля. Затова реших лично аз самата да те взема като чирак и да ти дам шанса да се научиш на търговия. Какво мислиш за това?
Едва ли можеше да каже, че е настроена смирено към бъдещата си професия. Затова просто благодари на Фани.
- Всичко е уредено тогава! – усмихна се Фани в заключение.

Как мислите? Ще процедирам с превода в зависимост от вашите гласове в анкетата и мнението ви.

PlamS

Модератор
Модератор
Ами аз я започнах на английски вече, но нистина би било много хубаво да има преведена. 028

http://enzyme-substratum.tumblr.com/

Alex

Owner
Owner
Така или иначе няма да стане за ден.

нел

Прохождащ
Прохождащ
Да с огромно удоволствие.

Не съм чела книгата, но анимето е страхотно.

netka1987

Новороден
Новороден
Мисля,че ще бъде много интересна.С удоволствие бих прочела превода `и.

poli8009

Сричащ
Сричащ
Звучи интересно. Бих я прочела с интерес.

Ellendary

Всекидневно четящ
Всекидневно четящ
Преди време я четох на руски, заслужава си да се превежда. Авторката пише интересно и книгите и се харесват. gayfight

Дийдра

Админ
Админ
Почти я свърших и смятам, че ще е чудесно, ако я преведеш. Нека прочетат децата една хубава книга, в която няма вампири или върколаци study

https://www.facebook.com/SupernaturalBGFans

Squirrel

Новочетящ
Новочетящ
Дийдра написа:
Почти я свърших и смятам, че ще е чудесно, ако я преведеш. Нека прочетат децата една хубава книга, в която няма вампири или върколаци study

Шшшт Бабо monkey plezene И аз ще се радвам ако има превод, че нещо не ми се чете на англиски. :)

Дийдра

Админ
Админ
Шшш малката Laughing Не включвам себе си към децата, защото чета в оригинал.
Всъщност ми остават може би две или три глави, но не искам да ги чета, защото тогава ще свърши... Това показва колко ми харесва книгата, въпреки първоначалните ми съмнения.

Edit:
PlamS написа:Между другото книжката я имало издадена на български. Днеска се мотаех в училищната библиотека и съвсем случайно я видях. Изненадах се доста приятно. 050

Добра новина за желаещите да прочетат книгата на български - но прави фен-превода излишен.

Няма да страдаш много, нали? Така де, ако много ти се превежда, винаги можеш да избереш друга любима книга 601448

https://www.facebook.com/SupernaturalBGFans

barbi

Прохождащ
Прохождащ
за книга даже не съм и чувала,но пък съм гледала анимацията.страхотна приказка

Sponsored content

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]