Кой е онлайн?
Общо онлайн са 5 потребители: 1 Регистриран, 0 Скрити и 4 Гости :: 2 Bots

kostilka

Най-много потребители онлайн: 468, на Сря Ное 10, 2010 8:49 pm
Top posters
Дийдра (3876)

Raven (3250)

djenitoo (2868)

Alex (2308)

Topcho (1931)

Zhu (1253)

krasy (1195)

PlamS (1162)

gabolinno (977)

Ellendary (946)

Top posting users this month
angelina4455

kostilka

Дийдра

Topcho

radost123

iliapi

You are not connected. Please login or register

» Книги » Ревюта » [Ревю] Моят Свети Валентин - Лорън Оливър

[Ревю] Моят Свети Валентин - Лорън Оливър

Предишната тема Следващата тема Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

djenitoo

Unique
Unique

Сайт на издателството: Линк

Какво ще направиш, ако знаеш, че ти остава само един-единствен ден да живееш? Кого ще целунеш? И колко далеч можеш да стигнеш, за да спасиш собствения си живот?

Саманта Кингстън има всичко: приятелят ѝ е най-желаното момче, трите ѝ най-добри приятелки са просто удивителни, нейни са най-хубавата маса в заведението и най-добро място на паркинга. Петък, 14 февруари трябва да бъде още единвълнуващ  ден от живота ѝ.
Вместо това обаче, той се оказва последният.

И тогава тя получава втори шанс. Всъщност, седем шанса. Тя ще разплете мистерията около смъртта си, докато изживява този последен ден отново и отново, и ще открие истинския смисъл на всичко, което рискува да изгуби.

Преди два дена попаднах на тази книга. Имах добри очаквания за нея. Не се и разочаровах.

Тази книга не от онзи жанр, който е популярен сред нас в последната година и нещо. Тази книга не съдържа историите на митични същества като върколаци, вампири, ангели и т.н.

Тази книга ни разказва за реалният живот на всеки ученик в гимназията. Разказва ни за популярността, униженията, подигравките, за добрите и не чак толкова добрите ни приятели. За съзряването и за решенията, които всеки един младеж взема и за това до къде може да го докарват последствията от това.

И не на последно място книгата ни показва къде и защо се размива неусетно границата между всеобщото и нашето мнение, държание и индивидуалност.

Историята ни отвежда в живота на едно популярно момиче на име Сам. Тя има всичко (на пръв поглед), за което една нормална тинейджърка мечтае – готино гадже, три страхотни приятелки и социален статут, който и позволява да се измъква от почти всичко без наказание.
Точно на 14-ти февруари, така нареченият „Ден на влюбените” се очаква да е паметен за нея. Така и се оказва, дори и да не е точно това, което Сам е очаквала. След поредица лоши ежедневни постъпки Сам и приятелките й отиват на купон. Напиват се, унижават хора и си тръгват по живо по здраво. Докато нещо не се изпречва на пътя им и те не катастрофират. И от там се започва всичко.

След катастрофата Сам се събужда в леглото си и – Изненада! – денят е отново 14-ти февруари. Оказва се, че главният ни персонаж е обречен да се събужда всяка сутрин на една и съща дата с неясна цел и посока.
През всеки ден ние виждаме как тя съзрява и осъзнава, колко несправедлив и ужасен е училищният живот. Разбира, че трябва да се промени себе си и света около нея, но дали може?

5 от 5 звезди

Отдавна не съм се зачитала в такава „реална” книга. Тя ме накара да се замисля за моите собствени решения в училищния живот, за това дали съм доволна от тях и какво трябва да променя. Препоръчвам я на всеки тинейджър, защото книгата ще ви накара да преоцените всекидневното си държание и да разберете малко по-добре света заобикалящ ви в училище, но и извън него.

Последната промяна е направена от djenitoo на Съб Юли 20, 2013 12:20 pm; мнението е било променяно общо 1 път

http://www.muse-bg.net

PlamS

Модератор
Модератор
Леле, страхотно ревю.. доста ме заинтригува.. ще я потърся тази книга. 028

http://enzyme-substratum.tumblr.com/

djenitoo

Unique
Unique
Благодаря, Плами. Книгата с всяка изчетена страница става все по-интригуваща.
Можеш да пробваш в библиотеката, аз я намерих там (от което се изненадах много). :)

http://www.muse-bg.net

Iskra16

Новороден
Новороден
Прочетох я в началото на тази година. Изключително много ми хареса. Купете си я, няма да съжалявате. :) :)

PlamS

Модератор
Модератор
Хм.. ще я потърся, но искрено се съмнявам да я открия.. то в нашата библиотека няма много нови книги или поне не от тези, които ме интересуват мен.. а уж живея в голям град и се води регионална библиотека.
Но както и да е.. може и да си я купя, щом я препоръчвате. ^.^

http://enzyme-substratum.tumblr.com/

sugarbeam

Новороден
Новороден
Книгата е доста добра, аз си я купих преди около година и е част от личната ми библиотека. Ако някой се колебае дали да си я купи, да не мисли много, наистина си струва!

Sponsored content

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]