Latest topics
» Зад маската на дявола | Николай Пенчев (ревю)
Yesterday at 4:05 am by kostilka

» Предавам нататък
Нед Юли 16, 2017 11:55 am by Topcho

» "Алиса и петък вечер" (ревю)
Вто Май 30, 2017 11:01 am by Дийдра

» Raven / IvShadow представя новата рубрика - Време за книги
Нед Май 07, 2017 11:11 pm by Mariq123

» Riddle .
Нед Май 07, 2017 11:08 pm by Mariq123

» Коментари на дневниците
Нед Май 07, 2017 11:03 pm by Mariq123

» СЪОБЩЕНИЯ
Нед Май 07, 2017 10:53 pm by Mariq123

» Последната империя | Брандън Сандерсън (ревю)
Сря Май 03, 2017 1:06 pm by radost123

» "Аз преди теб" - Джоджо Мойс
Вто Май 02, 2017 8:03 pm by gery777

» Nerve (ревю)
Чет Апр 27, 2017 10:12 pm by debora

Кой е онлайн?
Общо онлайн са 6 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 6 Гости :: 2 Bots

Нула

Най-много потребители онлайн: 468, на Сря Ное 10, 2010 8:49 pm
Top posters
Дийдра (3864)

Raven (3245)

djenitoo (2868)

Alex (2308)

Topcho (1917)

Zhu (1253)

krasy (1195)

PlamS (1162)

gabolinno (977)

Ellendary (943)

You are not connected. Please login or register

» Книги » Ревюта » [Ревю] Моят Свети Валентин - Лорън Оливър

[Ревю] Моят Свети Валентин - Лорън Оливър

Предишната тема Следващата тема Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

djenitoo

Unique
Unique

Сайт на издателството: Линк

Какво ще направиш, ако знаеш, че ти остава само един-единствен ден да живееш? Кого ще целунеш? И колко далеч можеш да стигнеш, за да спасиш собствения си живот?

Саманта Кингстън има всичко: приятелят ѝ е най-желаното момче, трите ѝ най-добри приятелки са просто удивителни, нейни са най-хубавата маса в заведението и най-добро място на паркинга. Петък, 14 февруари трябва да бъде още единвълнуващ  ден от живота ѝ.
Вместо това обаче, той се оказва последният.

И тогава тя получава втори шанс. Всъщност, седем шанса. Тя ще разплете мистерията около смъртта си, докато изживява този последен ден отново и отново, и ще открие истинския смисъл на всичко, което рискува да изгуби.

Преди два дена попаднах на тази книга. Имах добри очаквания за нея. Не се и разочаровах.

Тази книга не от онзи жанр, който е популярен сред нас в последната година и нещо. Тази книга не съдържа историите на митични същества като върколаци, вампири, ангели и т.н.

Тази книга ни разказва за реалният живот на всеки ученик в гимназията. Разказва ни за популярността, униженията, подигравките, за добрите и не чак толкова добрите ни приятели. За съзряването и за решенията, които всеки един младеж взема и за това до къде може да го докарват последствията от това.

И не на последно място книгата ни показва къде и защо се размива неусетно границата между всеобщото и нашето мнение, държание и индивидуалност.

Историята ни отвежда в живота на едно популярно момиче на име Сам. Тя има всичко (на пръв поглед), за което една нормална тинейджърка мечтае – готино гадже, три страхотни приятелки и социален статут, който и позволява да се измъква от почти всичко без наказание.
Точно на 14-ти февруари, така нареченият „Ден на влюбените” се очаква да е паметен за нея. Така и се оказва, дори и да не е точно това, което Сам е очаквала. След поредица лоши ежедневни постъпки Сам и приятелките й отиват на купон. Напиват се, унижават хора и си тръгват по живо по здраво. Докато нещо не се изпречва на пътя им и те не катастрофират. И от там се започва всичко.

След катастрофата Сам се събужда в леглото си и – Изненада! – денят е отново 14-ти февруари. Оказва се, че главният ни персонаж е обречен да се събужда всяка сутрин на една и съща дата с неясна цел и посока.
През всеки ден ние виждаме как тя съзрява и осъзнава, колко несправедлив и ужасен е училищният живот. Разбира, че трябва да се промени себе си и света около нея, но дали може?

5 от 5 звезди

Отдавна не съм се зачитала в такава „реална” книга. Тя ме накара да се замисля за моите собствени решения в училищния живот, за това дали съм доволна от тях и какво трябва да променя. Препоръчвам я на всеки тинейджър, защото книгата ще ви накара да преоцените всекидневното си държание и да разберете малко по-добре света заобикалящ ви в училище, но и извън него.

Последната промяна е направена от djenitoo на Съб Юли 20, 2013 12:20 pm; мнението е било променяно общо 1 път

http://www.muse-bg.net

PlamS

Модератор
Модератор
Леле, страхотно ревю.. доста ме заинтригува.. ще я потърся тази книга. 028

http://enzyme-substratum.tumblr.com/

djenitoo

Unique
Unique
Благодаря, Плами. Книгата с всяка изчетена страница става все по-интригуваща.
Можеш да пробваш в библиотеката, аз я намерих там (от което се изненадах много). :)

http://www.muse-bg.net

Iskra16

Новороден
Новороден
Прочетох я в началото на тази година. Изключително много ми хареса. Купете си я, няма да съжалявате. :) :)

PlamS

Модератор
Модератор
Хм.. ще я потърся, но искрено се съмнявам да я открия.. то в нашата библиотека няма много нови книги или поне не от тези, които ме интересуват мен.. а уж живея в голям град и се води регионална библиотека.
Но както и да е.. може и да си я купя, щом я препоръчвате. ^.^

http://enzyme-substratum.tumblr.com/

sugarbeam

Новороден
Новороден
Книгата е доста добра, аз си я купих преди около година и е част от личната ми библиотека. Ако някой се колебае дали да си я купи, да не мисли много, наистина си струва!

Sponsored content

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]