Кой е онлайн?
Общо онлайн са 13 потребители: 2 Регистрирани, 0 Скрити и 11 Гости :: 1 Bot

ariel23, kostilka

Най-много потребители онлайн: 468, на Сря Ное 10, 2010 8:49 pm
Top posters
Дийдра (3982)

Raven (3260)

djenitoo (2869)

Alex (2308)

Topcho (2053)

Zhu (1253)

krasy (1195)

PlamS (1162)

gabolinno (977)

Ellendary (946)

Top posting users this month
mmxp

Topcho

irka7842

kostilka

nmk_262

Dobreva

aila_1

Vasileva

renika

You are not connected. Please login or register

» Начало » Конкурси и състезания » Архив (конкурси) » Тема за линковете от томболата "Възраждането на Атлантида"

Тема за линковете от томболата "Възраждането на Атлантида"

Иди на страница : Previous  1, 2

Go down  Съобщение [Страница 2 от 2]

bambina_

Прохождащ
Прохождащ
1. В сюжета на книгата частично е засегната гръцката митология. Митологията за древните гръцки богове допада ли ви?
Още когато бях ученичка митологията ми стана огромна слабост и най-вече древногръцката митология.Тя е била отговор за всичко неизвестно във времена на битки, господство и крепостничество.Боговете,музите и всички митологични същества са били отговор на всички техни надежди, мечти и въпроси. Митологията е била стълб на вярата им а вярата е сила и се е превърнала в един кръговрат в техния живот
2. Какви са очакванията ви от книгата? А чели ли сте я вече?
Не не съм я чела но чакам с нетърпение да я прочета.Изглежда много интересна и нямам търпение да я прочета.
3. Издателство Тиара Букс е ново. "Възраждането на Атлантида" е едва втората им книга. Чели ли сте първата им книга "Великолепно" от Джулия Куин?
За жалост не. "Възраждането на Атлантида" е книгата която ме запозна с поредицата и с авторката. И двете изглежа да доста обещаващи

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000117972458

mimi132

Новороден
Новороден
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000781382088#!/profile.php?id=100000693211840
1. В сюжета на книгата частично е засегната гръцката митология. Митологията за древните гръцки богове допада ли ви?
Може да се каже не че ми допада а че ми е любима. Аз съм фен на книги свързани с митология. Много исках да прочета някоя книга в която митичното е смесено с новото. С нетърпение ще чакам книгата да излезе.
Не съм я чела все още но смятам скоро да поправя тази грешка. Оаквам книгата да ме плени като никоя друга заради частта с гръцката митплогия. Но даже и да не беше свързана с митологията щом има митични същества и готини мъже книгата е интересна.
3. Издателство Тиара Букс е ново. "Възраждането на Атлантида" е едва втората им книга. Чели ли сте първата им книга "Великолепно" от Джулия Куин?
Не, не съм чела Великолепно. Прочетох анитацията й и нещо не ми допадна. Попринцип чета хорър фентази книги сигурно затова не ми хареса.

radysan

Новороден
Новороден
FaceBook
О, аз обичам книги с подобен сюжет. Голям фен съм на гръцката митология. Митовете за Херколес, за Тезей и минотавъра, за Орфей за Язон и златното руно, за подземното царство и за боговете на Олимп са едни от любимите ми. Всичко свързано с гръцката митология ми се струва толкова очарователно и запленяващо. Не знам по колко пъти съм гледала сериалите "Херкулес" и "Зина" и още са ми интересни.
Аз съм прочела почти цялата поредица и мога да ви кажа само едно подгответе си за една невероятна история. Авторката се е справила страшно добре с преплитането на романтика, хумор и екшън. Книгите се четат на един дъх, толкова са запленяващи. всяка следваща история е още по-хубава. Опознаваш постепенно героите и те ти стават близки, радваш се и плачеш с тях. Моят личен фаворит е Аларик- просто искам да го изям с парцалките, тооолкова е сладък. Просто умирам от нетърпение да излезе неговата книга.
Мда, прочетох я. Страшно много ми хареса книжката. То си имаше хас и да не ми хареса, все пак е Джулия Куин. Тази жена пише просто невероятно, толкова пленително. не те оставя да станеш от книгата докато не я прочетеш от край до край. Нямам търпение да излезе втората за Бел!
Успех на всички! kiss

nedialka

Прохождащ
Прохождащ
https://www.facebook.com/profile.php?id=1526197119

определено това е нещо ,което още повече ми привлече към историята.
Обожавам митовете,а Боговете на Олимп са просто страхотни и изненадващи.
Напълно доволна съм от разнообразието което предвкусвам.
не съм чела книгата и съм в трепетно очакване!
очаквам да се потопя в свят на невъзможното....
предчуствам силни страсти,заплетени ситуации и се надявам на доза хумор,
за да остане историята в ума ми за дъъълго - много дъъълго време..........
Мдааа,купих си и прочетох "Великолепно"-много сладка книга.
Чете се на един дъх,забавна с интересни главни герои.
НО честно си казвам ,че Възраждането я очаквам с повече трепет и нетърпение!

Последната промяна е направена от nedialka на Съб Ное 26, 2011 3:02 pm; мнението е било променяно общо 1 път

Teia

Новороден
Новороден
Линк към конкурса: https://twitter.com/#!/Doro7eia

Да, митологията за древните гърци несъмнено ми допада, въпреки измъчването с нея в училище Very Happy. Всъщност това е една от най-добре запазените и пълни митологични системи, които винаги са представлявали интерес на изследване за науките и литературата, както и на обикновения читател. В съвременната литература, особено нашумялата в последно време, служеща си с по-фантастични сюжети несъмнено има място и за гръцката митология, дори от нея биха могли да се родят и се раждат много интересни сюжети.

Не, не съм я прочела все още, понеже искам да я чета на български език. Очакванията ми, при все нашумялата реклама, запленяващите корица и резюме и доброто ми вътрешно чувство са големи. Очаквам нещо запомнящо се и интересно, което несъмнено да накара читателя да следи поредицата.

Издателството е още съвсем ново, но стартира неочаквано добре като за българския пазар, който, за нае всеобщо съжаление е далече от европейските, да не говорим за американските стандарти на книгоиздаването. Не казвам, че издателствата са виновни, те дори се справят много добре като за кризата, в която се намираме. Просто тук нямаме особено добри условия като цяло, затова мога само да поздравя издателства като Тиара Букс, който водят началото си толкова добре. В крайна сметка те вече са доста популярни в интернет пространството.
Колкото до "Великолепно", не не съм я чела. Хареса ми формата на книгата, обичам книги в такъв формат, но просто не съм по този тип жанрове, изключително рядко чета подобни, дори да не кажа въобще. Просто не са ми по вкуса и предпочитанията.

Lady Infernaliia

Прохождащ
Прохождащ
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=189695414452634&id=100001031114515¬if_t=like

1. В сюжета на книгата частично е засегната гръцката митология. Митологията за древните гръцки богове допада ли ви? - По принцип гръцката митология бих я описала като един безкраен лабиринт - всичко е навързано до такава степен, че колкото повече се опитваш да разбереш връзките между боговете и свръхчовеците, толкова повече се оплиташ в техните сложни взаимоотношения.И това я прави толкова интересна.Въобще обичам всякакъв тип митология.От гръцката, през скандинавската, през египетската, че дори и изучаването на Библията от гледна точка на митологията.
2. Какви са очакванията ви от книгата? А чели ли сте я вече? - Не, не съм я чела.Сюжетът силно ме заинтригува.Това, че частично е засегната гръцката митология, най-напред.И чувам доста добри отзиви за нея.Имам големи очаквания за тази книга и се надявам, да не остана разочарована.
3. Издателство Тиара Букс е ново. "Възраждането на Атлантида" е едва втората им книга. Чели ли сте първата им книга "Великолепно" от Джулия Куин? - За съжаление все още не съм чела "Великолепно".Най-напред се колебаех относно нея, но когато я издадоха много мои приятели се изказаха положително, и това ме навежда на мисълта, че ще си заслужава да я прочета.И ще го направя при първа възможност.Още повече, че при положение че ще издават "Възраждането на Атлантида" към която , както споменах, имам големи очаквания, предполагам, че "Великолепно" няма да бъде изключение.Дано издателството продължава да издава само такива книги!

zori_stz

Новороден
Новороден
https://www.facebook.com/profile.php?id=100001170740011&ref=tn_tnmn

- О да, не само ми допада гръцката митология. Аз просто я обожавам :) . Увличам се по древните легенди и митове още от малка. Допадат ми разказите за богове, чудовища, феи и други свръхестествени същества, които разрушават хармонията и баланса в човешкия живот. Но дъхът ми секва от историите за бездънните морета и необятните океани. Дори изричайки тези думи, си представям яростния рев на бушуваща водна стихия, готова за следващата си жертва... А ако има и намесена забранена любов всичко става още по-забавно.

- Не, не съм чела книгата, затова много се надявам да я спечеля. Анотацията на “Възраждането на Атлантида” ме грабна веднага. Очаквам една вълнуваща история, наситена с приключения и опасности, страховити чудовища и красиви морски феи. А за модела от корицата нямам думи... Очарователен е! Все още не мога да повярвам, че мъжът е българин. Излъчва сексапил и тайнственост. kiss

- Макар и ново издателство Тиара Букс знае как да привлече вниманието на читателите. Заинтригува ни с нови, актуални и интересни книги с различни сюжети. И “Великолепно” и “Възраждането на Атлантида” са страхотни книги. Нищо, че не съм ги чела, но по вдъхновяващите им анотации ясно си личи.

Успех на всички участници! :)

anitaxx

Новочетящ
Новочетящ
http://twitter.com/#!/Los_A_amor/status/144017169615826944

А аз имам афинитет към гръцката митология,истината е ,че израстнах с нея.Това беше първата книга която прочетох цялата когато още бях малка и още не бях толкова влюбена в книгите колкото съм сега.Израстнах с богове,богини и герои-един полет на въображението което ме отделяше от действителноста.

--Очаквам едно различно и запомнящо се начало на а въздействаща поредицата.Искам да съпреживея вълненията и емоциите на главните герои,да усетя тръпката от романса им,подвига на войните и да науча повече за способностите на главната героинята.
За съжаления още не съм имала тази чест,но се надявам скоро да мога да имам тази възможност.Истината е ,че много се срамувам от факта че вече над 11 години уча английски език и още не мога да чета любимите си поредици,а много бих искала,защото търпението не е моята стихия.
Надявам се да я прочета скоро,защото освен че обичам такива истории,интервюто с авторката много ме впечатли и бих искала да опозная по-подробно начина и стилът й на писане.

-Първо искам да пожелая на новото издателство успехи и още много верни читатели.Радвам се във времето на повече електронни книги , традиционната книга все още има поддържници.
За "Тиара Букс" мога да кажа само позитивни неща.Радва ме факта че дават шанс на читателите да спечелят книгата.Също мога да кажа че и кориците им са доста привлекателни, което е още един голям плюс за тях.
С усмивка на устни ,мога да кажа че да,имах възможноста да прочета „Великолепно”,аз съм голяма почитателка на този жанр и творчеството на самата авторката ,изкушението за мен беше твърде голямо.Историята на Ема и Алекс ме заплени много.Романс с доста пипеливи моменти и смело мога да заявя че съм очарована от книга и с нетърпение очаквам следващите заглавия от поредицата!

Последната промяна е направена от anitaxx на Вто Дек 06, 2011 1:36 pm; мнението е било променяно общо 1 път

Nuriko

Творец на форума
Творец на форума
https://www.facebook.com/home.php?#!/NurikoD/posts/265695723462674

Винаги ме е привличала митологията като наука, целият този фолклор и истории, който крият в себе си зрънце истина, или може би не. Няма да е лъжа ако кажа, че точно това е и причината да имам интерес в историята като наука. Не само гръцката митология, макар да я познавам доста добре, а изобщо. Човешкото въображение е нещо уникално и безгранично. Митовете, колкото и невероятни и смешни да звучат на моменти разкриват представата на хората за живота по това време. Така както днес имам градски легенди, така и в миналото сме имали богове, полубогове, водни и горски духове.
Гръцката митология конкретно е най-популярната заради древността си, а и ако мога да кажа и заради интересът, който е пробуждала както днес така и през изминалите векове.
Дори не мога да започна да пиша за това, което знам и за Атлантида, защото ще е твърде дълго и по-добре направо да започна някоя дипломна работа на тази тема.
Така че имам много очаквания и в същото време ни едно, защото човек не бива да очаква нещо, до което никога по-рано не е допирал. Не е приятно да знаеш, че е по-лошо, а по-добре ли е се разочароваш от собственото си въображение.

За жалост не съм чела нищо друго на авторката. Не съм търсила подробно, но знам само за тази поредица, а имайки в предвид че започва да излиза у нас, се въздържам да я чета на английски. Нямам нищо против оригинала, но нашето си е по-добро. Просто съм от хората, който са на мнение, че ако четеш книга, трябва да е на езика, който ти е най-присърце. Поезията е друго нещо... там наистина трябва да прочетеш и оригинала, за да почувстваш творбата, но с книгата и един добър превод – всичко е ок.
Никога не съдя една книга по корицата или анотацията й. Дори не съдя по това, което ми казват хората. Имам ли интерес към нея, ще я прочета. Дали ще открия прилики с още двайсетина книги или ни една, няма голямо значение, когато като цяло ти харесва.

Не съм чела другата книга, така че нямам конкретни впечатления за издателството и работата им. Честно казано предпочитам като жанр фентазито и по-рядко чета нещо различно, освен ако някой наистина не ми препоръча дадената книга. Цялостното ми мнение относно издателството... Нямам такова. Трудно е да го определиш, когато е излязла само една книга и друга се очаква. Със сигурност се планирали и други. Но когато става дума за фирма, издателство или някакво друго предприятие не бива да гледаме в краткосрочен план. Важното е не дали днес ще са тук, а дали след и 20г още ще помним книгите им и извършената работа.
Попитайте ме тогава какво ще мисля за тях.

Sponsored content

Върнете се в началото  Съобщение [Страница 2 от 2]

Иди на страница : Previous  1, 2

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите

Активни теми за днес