Кой е онлайн?
Общо онлайн са 7 потребители: 1 Регистриран, 0 Скрити и 6 Гости :: 2 Bots

kostilka

Най-много потребители онлайн: 468, на Сря Ное 10, 2010 8:49 pm
Top posters
Дийдра (3876)

Raven (3250)

djenitoo (2868)

Alex (2308)

Topcho (1931)

Zhu (1253)

krasy (1195)

PlamS (1162)

gabolinno (977)

Ellendary (946)

Top posting users this month
angelina4455

kostilka

Дийдра

Topcho

radost123

iliapi

You are not connected. Please login or register

» Книги » Ревюта » [РЕВЮ]Кръвни връзки - Ришел Мийд

[РЕВЮ]Кръвни връзки - Ришел Мийд

Предишната тема Следващата тема Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

djenitoo

Unique
Unique

НОВАТА ПОРЕДИЦА НА РИШЕЛ МИЙД С ГЕРОИТЕ ОТ АКАДЕМИЯТА

Когато една нощ Сидни е изтръгната от сън, първата й мисъл е, че се сбъдва най-големият й кошмар – ще бъде изпратена в поправителен център заради това, че е помогнала на Роуз Хатауей. Но причината се оказва друга – Джил, сестрата на кралицата на мороите Лиса Драгомир, е в смъртна опасност и трябва да бъде скрита на безопасно място. Сидни е привикана да съпровожда Джил, представяйки се за нейна сестра, на последното място, където някой би търсил кралска особа – човешка гимназия в слънчевия Палм Спрингс, Калифорния. Ейдриън и Еди също участват в мисията. На пръв поглед планът е перфектен, но много скоро Сидни разбира, че драмата едва сега започва...

Изпълнена с нови лица, както и с добре познатите ни, в „Кръвни връзки“ има любов, приятелство, омраза, предателство – всичко онова, което превърна поредицата Академия за вампири в пристрастяващо четиво и бестселър № 1 на „Ню Йорк Таймс“.

ВНИМАНИЕ!!!Ревюто съдържа частични спойлери!

Вчера най-сетне се добрах до продължението на Академия за вампири. Лично аз съм голям фен на Академията и нямах търпение книгата да излезе на английски, а и след това на български.

За жалост Кръвни връзки малко ме разочарова. Първата половина на книгата ми бе някак мудно, предвидимо(което вероятно се дължи, че прочетох в фейса на поредицата известни трийзъри). В другата половина на книгата нещата станаха малко по-добре. Започна да има действие, да се разкриват загадки(които, половината вече ги подозирах) и цялостната идея на авторката да добива смисъл. Разбира се имаше известни изненади, за които не бях помисляла, но за жалост не и на нивото на Академията.

Сидни, през чиито очи четем книгата ми допадна, дори още когато четох за нея в Последна саможертва. Може би това се дължи на това, че откривам свои прилики с нея. Сидни е умна, дисциплинирана, но същевременно е много наивна и ненаясно с всички емоционални неща. Тя е алхимик с репутация под въпрос заради помощта, която дава на Роуз и компания.

Като заговорихме за Роуз… вече бих казала, че не я харесвам толкова колкото в Академията. Това което причини с глупостите си на Ейдриън, е… определено няма шансове да й простя, пък и се надявам по-нататък да я няма много в поредицата(за което не тая големи надежди, защото ако книгата в Сащ не пожъне приличен успех ме съмнява, че Ришел ще се опита да я вмъкне само за да се опита да вдигне рейтинга).

Книгата започва така, както е дадено в резюмето на издателя. Сидни е призована да помогне за опазването на безопасността на Джил а.к.а сладкишчето, защото еми, лошите морои искат да я убият и по волята на моройксите закони, ако това стане Лиса(която страшно ме дразни с държанието си към Джил, или по-скоро с липсата си на такова) няма да има право да продължи да бъде кралица(нямам нищо против, и без това се държи недорасло). Сидни получава началник, тамошния алхимик който е напълно ш***н задник. Той бе героя когото мразих най-много в книгата. Направо ми идеше да го пребия…

Та, Джил е сладуче, но еми… няма идеални персонажи и на места се държа неподобаващо и детинско(но все пак не е като да се очаква от 15 годишно момиче кой знае колко). И все пак тя се справя похвално като за етапа в който се намира живота й. Скоро всички ни нужни персонажи се натъпкват в слънчевия и бляскав Палм Спрингс, и интригите започват или по скоро слабите опити за интриги.

Оказва се, че половината ученици са обрисувани с мистериозни татуировки наподобяващи тези на алхимиците, които им дават различни способности. И Сидни, разбира се, трябва да открие откъде идват и кой копира техниките на алхимиците. Появяват се мистериозни убийства на момичета с прерязани гърла, за които се говорят че са дело на ловци на вампири. Да, нова група фанатици… или може би не?

Ейдриън(когото харесвам повече от Димка) бе както винаги, ъмм… Ейдриън. :Д Поне него го имаше да прави приятни спорове със Сидни и да ме забавлява с репликите си. Също така бих казала, че израсна и се уравновеси малко в книгата.

За Еди не разбрахме кой знае колко много от книгата. Авторката продължава леко да го игнорира, въпреки че е от главните персонажи.

Появяват се още доста нови персонажи за които съм благодарна, но Мика!? Ришел, моля те, остави Мейсън да почива в мир.

Общо взето въпреки отрицателното ми ревю книгата бе хубава, но определено част от нея бе изсмуката от пръстите. Явно при Ришел оригиналните идеи не идват толкова лесно, колкото парите. Чак се изумявам за какво ще пише през следващите пет книги.

Ако трябва да съм обективна и да не й давам бонус точки заради Академията, според мен книгата не заслужава повече от 3 – 3,5 от 5 звезди. Приятна, лека и интригуваща книга, но слабо продължение на "Академия за вампири".

http://www.muse-bg.net

tanqn19

Новороден
Новороден
Първо гледах филма, след това ми стана интересно и купих книгите и за първи път останах разочарована в обратния ред- филма е по хубав от книгата! Сега имам красиво непрочетено допълнение на рафта и голямо нетърпение за следващия филм!

Мис Претенция

Редовно четящ
Редовно четящ
По тази книга още няма филм, защото още филмират предната поредица Академия за вампири. Не те знам ти какво си гледала ама не може да е по книгата.
Но ако греша и романа е филмиран, моля да ми пратиш някакъв линг, че да го гледам и аз тоя филм.

tanqn19

Новороден
Новороден
За Академия за вампира говорех и аз. За това, че филма ми хареса повече от книгите и чакам втория филм които в момента се снима( ако може да се вярва на това което пишат).

Sponsored content

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]