Кой е онлайн?
Общо онлайн са 4 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 4 Гости :: 1 Bot

Нула

Най-много потребители онлайн: 468, на Сря Ное 10, 2010 8:49 pm
Top posters
Дийдра (3976)

Raven (3260)

djenitoo (2869)

Alex (2308)

Topcho (2044)

Zhu (1253)

krasy (1195)

PlamS (1162)

gabolinno (977)

Ellendary (946)

Top posting users this month
Topcho

kostilka

iv_an

You are not connected. Please login or register

» Начало » Кой съм аз? » Дневници » Riddle .

Riddle .

Иди на страница : 1, 2  Next

Go down  Съобщение [Страница 1 от 2]

1 Riddle . on Чет Сеп 30, 2010 8:13 pm

Riddle

Прохождащ
Прохождащ
Моят дневник. = )

Последната промяна е направена от Riddle на Пон Окт 25, 2010 10:02 pm; мнението е било променяно общо 1 път

2 Re: Riddle . on Чет Сеп 30, 2010 9:31 pm

Riddle

Прохождащ
Прохождащ
Госпожата по английски ни разказваше за екскурзията й в Ирландия. Да де, то е някакъв учебен курс, но пак си е като екскурзия.
И просто нямам думи колко хубаво и привлекателно изглежда тази държава.
Всичко било зелено, наститено зелено, все едно че току - що е валял дъжд, в града нямало блокове като нашите комунистически сиви грозни тухли, ами само къщи, и освен това имало национален парк, в който свободно се разхождали различни животни (е, и зад огради и такива неща от време на време, например имаше някаква дива котка, сега не се сещам точно каква, тя няма как да е на свобода xD)
Просто.. толкова ще е страхотно. Винаги съм харесвала Ирландия, Шотландия и Англия. Много са привлекателни. Като ги чуя, и сърцето ми трепва направо.
А да не говорим какви са университетите в Шотландия -
http://www.physics.gla.ac.uk/ppt/images/mainbuilding.jpg
Би било хубаво да те заобикаля подобна обстановка XD Да учиш в катедрала, да гледаш през прозореца на Хари Потър и да обядваш под дървото на Мортиша Адамс.
С това не искам да засенча любовта към собствената ни държава и забележителностите й, защото тя наистина е великолепна, и има хиляди, хиляди неща, които заслужават възхита и т.н.

Ще ми се денонощието да бе по - дълго с пет часа. Така след всичките ангажименти щяхме да имаме повече свободно време.

3 Re: Riddle . on Съб Окт 02, 2010 1:33 am

Riddle

Прохождащ
Прохождащ
От всичко на този свят едно от нещата, които най - много мразя, е лова.
Когато не е за да се изхранваш, защото за тогава просто си се подразбира. ; )
Всъщност е едно съвсем ненужно убийство - няма никаква ползва от него - това е просто задоволяване на мъжкото им его и на първичните им животински инстинкти. Голям кеф, да убием нещо. Сега ставаме много важни и велики, просто сме същински герои. Веднъж с баща ми гледахме един научнопопулярен канал и някакъв човек застреля един хубав тигър просто ей така. Щото бил ловец и това е спорт. И баща ми се изрази много правилно (ще изпусна вулгарната част): "И какъв е смисълът от това убийство? Просто отиде и го гръмна. Един хубав, млад, величествен тигър, да ти се пълни душата като го гледаш. Здрав, силен, в разцвета на силите си."
И е точно така. Аз не знам как може един човек да се наслаждава от убийство. Горкото животно. ...... Или пък онова с тюлените, просто нямам думи. Там вече е извратено. Дето ги удряха с крикове или нещо такова. Там вярно трябва да имаш някакво психично разтройство. Не знам какъв трябва да е един човек, за да се радва как едно животно се гърчи, пищи от болка и става на пихтия. Определено няма да е с всичкия си.
Та, днес мислих и за друго. Ако можех да избера да се върна във времето да видя само една епоха и народ от миналото, кои щях да избера (става въпрос само да ги видя; не да участвам в живота там, за да не стане времеви парадокс); и стигнах до извода, че не мога да реша. Просто съм човек, на когото му е интересна всяка една част от историята на планетата ни. Може би щяха да са по - древните времена, защото колкото по - отдалечено е събитието, толкова по - неизвестно е за мен. Да, ала бих желала да видя и среновековните принцове, принцеси и замъци, защото са досущ като фантастични герои от приказките!! <3
Като ходихме на Перперикон, ни разказаха за ритуал, който се върши в една от стаите. Не го помня с подробности, но като цяло всичко е било толкова мистично - самата церемония, обстановката, хората. Сякаш си в книга за магьосници, феи и разни такива. Изглежда много интересно..
А там аз едва се сдържах да не ревна. Просто ми стана толкова зле, като разбрах, че плочките, запазили се от римско време, само за 5 години са разрушени от туристи! Ами тогава по - добре да си остане закопано. Хората трябва да се научат да пазят!
А леля ми си беше купила една много интересна книга за изчезналите цивилизации. Просто беше толкова възхитително. Гледах снимки на разни статуетки и подобни - толкова древни, мистериозни, да те обземе страхопочитание като ги гледаш.

"Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog it's too dark to read." ~Groucho Marx

4 Re: Riddle . on Съб Окт 02, 2010 4:44 pm

Riddle

Прохождащ
Прохождащ